Nielen potraviny, ale aj drogéria je na západe kvalitnejšia

Please enter banners and links.

person-looking-searching-clean-largeUrčite ste v nedávnych dňoch postrehli v médiách informácie o porovnaní kvality potravín u nás a v západných štátoch Európskej únie. Zatiaľ čo dva výrobky zakúpené u nás a trebárs v Nemecku sa na prvý pohľad javia prakticky identicky, ich zloženie je odlišné. A samozrejme, kvalita väčšia pri výrobku zo západného trhu. Žiaľ, nerovnováha v kvalite identických výrobkov sa netýka len potravín, ale aj drogérie.

Rozdiely v kvalitatívnej stránke niektorých výrobkov sú výraznejšie, pri iných menej. Napriek tomu pri porovnaní západného a východného trhu existujú. Síce výrobcovia klamú spotrebiteľa, podľa Európskej komisie je všetko v poriadku. Skutočné zloženie je totiž správne. Bežný spotrebiteľ si však nevie porovnať zloženie výrobku u nás a v Nemecku, a preto je to prinajmenšom neetické. Nedávne zistenia však definitívne potvrdili fakt, že potraviny, no aj drogéria je na východný a západný trh Európskej únie distribuovaná v rôznej kvalite.

 

Prášky a aviváže z Rakúska či Nemecka sú viac koncentrované

Už dávnejšie sa zástupca azda najväčšieho výrobcu drogérie, spoločnosti Henkel, vyjadril, že ich značkové výrobky u nás a za rakúskou hranicou sú rozdielne. Prášky na pranie vykazujú najčastejší rozdiel v ich koncentrácií, pričom u nás sú koncentrované menej, než v zahraničí. Preto na vypratie rovnakého množstva bielizne potrebujeme prací prášok vo väčšom množstve, ako keby sme si ho kúpili z nemeckej či rakúskej distribúcie.

Niečo podobné platí aj pre značkové aviváže. Tie sú rovnako na západnom trhu viac koncentrované než na Slovensku, navyše, aviváž často obsahuje aj ďalšie extra látky, napríklad na zmäkčenie tkaniny. Cena je napriek rozdielom v kvalite veľmi podobná, v niektorých prípadoch sú tieto výrobky dokonca drahšie u nás, než v zahraničí. A práve aj na tento fakt bola zo strany Slovenska upozornená Európska komisia.

Ak chcete vyskúšať rozdiely v kvalite slovenskej a nemeckej drogérie, dnes ju vôbec nemusíte kupovať v zahraničí. Internetový obchod Nemecka-Drogeria.sk ponúka pracie prášky, aviváže a inú drogériu z nemeckej distribúcie, a teda aj v nemeckej kvalite.

Reklamný článok

FOTO: pexels.com