Nemáte chuť na sex? Pomôcť vám môžu aj prípravky z lekárne

Please enter banners and links.

smutná žena bez libida

Problémy s libidom trápia rovnako mužov aj ženy. Hoci to nie je nič príjemné, koniec koncov si za to môžeme sami. Stres, nesprávna životospráva, málo pohybu a pobytu v prírode – to všetko sú faktory, ktoré ovplyvňujú naše sexuálne zdravie.

Na libido vplývajú aj hormóny

U mužov samozrejme testosterón a u žien je to estrogén. To sú dva hormóny zodpovedné za náš sexuálny apetít. Ak ich je nedostatok, prejaví sa to na nechuti. Vo vzťahoch potom často vznikajú veľmi vážne problémy, nepochopenie až rozchod. Hovorí sa, že jedným z prejavov lásky, je aj porozumenie si v oblasti erotiky. Keď to neklape v posteli, neklape to ani „v kuchyni“.

Problémy s hormónmi nesúvisia iba s chuťou na sex. Môže ísť aj o poruchy erekcie alebo u žien o nedostatočné prekrvenie pohlavných orgánov. Znížená vlhkosť a nulové vzrušenie sú kameňom úrazu každého milovania.

Fajčenie, alkohol a nedostatok pohybu

Prekvapený neostal nikto. Práve tieto zlozvyky totiž zabraňujú správnemu fungovaniu pohlavných orgánov. Spôsobujú útlm, akési spomalenie životných funkcií. U mužov sa výrazne spomalia spermie a zredukuje sa ich počet. Páry snažiace sa o bábätko by si mali uvedomiť, že kým nezmenia svoj životný štýl, vždy to bude len beh na dlhé trate.

Pomôžu tabletky?

Verte či nie, ale nielen tabletky, ale aj prírodné afrodiziaká, akými sú napríklad zázvor, škorica, ženšen, žerucha peruánska alebo kotvičník zemný, dopomôžu k vyriešeniu tohto problému. Existujú aj bylinkové čaje, ktoré sú určené presne na problémy s pohlavnými orgánmi. Chuť na sex je znížená, keď zažívame veľké životné zmeny alebo máme „dusnú“ atmosféru na pracovisku. Ženy zavalené starosťami a povinnosťami okolo detí a domácnosti, by tiež vedeli rozprávať svoje. Platí teda, že potrebujete čo najviac pohody a plnohodnotného času stráveného vo dvojici.

Ak ste skôr za tabletky, voľte iba osvedčené značky. Prípravky na zvýšenie libida sú bežne dostupné. Nemusíte sa trápiť obavami, že majú veľa nežiadúcich účinkov. Väčšina z nich je založená práve na rastlinnej báze. Aj keď nezaúčinkujú z minúty na minúty, no do dvoch týždňov by ste mali postrehnúť prvé zmeny. Behom pár mesiacov by ste sa mali počas pravidelného užívania dopracovať k pozitívnym výsledkom, a tým je zdravý, dobrý a pravidelný sex.

FOTO: pexels.com