Neľutujte investovať do havarijného poistenia, zíde sa vám

Please enter banners and links.

Ani ten najlepší šofér na svete sa občas nevyhne nepríjemným situáciám. Stačí sa z času na čas objaviť pri poliach alebo lesoch, kde žije zver, príp. sa na vašom vozidle vyšantia vandali, a problém je na svete. Preto je dobré pri uzatváraní PZP myslieť rovno aj na havarijné poistenie vozidla.

Havarijné poistenie vás zachráni

Sú dobré dni a potom sú tu tie, ktoré by sme z kalendára najradšej vymazali. Napríklad ako ten hrozný pondelok, keď vám niekto spravil ryhu na aute a ani vám nenechal na seba kontakt, aby ste škodu riešili cez jeho poisťovňu. Alebo ten deň, keď ste pri cúvaní narazili do betónového múrika. Chcelo sa vám kričať, plakať, no vedeli ste, že bez dobrého havarijného poistenia škodu budete musieť uhradiť zo svojho vrecka. A niekedy to nie je zanedbateľná suma, ale možno aj vyššia, ako by bola cena havarijného poistenia. Vždy je dobré zvážiť pre a proti. Jedna vec je platiť si za niečo, čo možno ani nikdy nevyužijete, no tá druhá – keď sa najbližšie zobudíte do nešťastného dňa, budete mať istotu, že čokoľvek svojmu autu spôsobíte vy, iné osoby, zvieratá, predmety alebo živelné pohromy, vaša poisťovňa to uhradí miesto vás.

Na mieru a čo najvýhodnejšie, také havarijné poistenie je najlepšie

Aj vaše havarijné poistenie môže pokrývať čo najviac škodových udalostí, otázne však je, za akú sumu. Ak by ste si priali byť chránení komplexne, nie je na škodu hľadieť na to, čo vám kryje PZP a čo je v ponuke havarijného poistenia. Nemusíte si tak platiť dvakrát za to isté a okrem toho, ak si PZP uzatvoríte spolu s havarijným poistením, získate na oba produkty zľavu. Na uzatvorenie najvýhodnejšieho poistenia vám poslúžia i praktické online kalkulačky. Vyskúšajte si sami, aké je to vďaka nim jednoduché a rýchle. Stačí len špecifikovať podmienky zmluvy a príkladne sa starať o svoje auto. Nezabúdajte na povinnú STK, pravidelnú výmenu pneumatík podľa ročného obdobia aj stavu opotrebenia, no tiež nie je na škodu nechať vozidlo z času na čas skontrolovať u odborníka. Nevhodnú starostlivosť a nedbanlivosť majiteľa auta poisťovňa rýchlo odhalí a nemusí vám škodu preplatiť.

Reklamný článok

FOTO: pexels.com