Neklamte samu seba, ak vzťah nefunguje

Please enter banners and links.

Nájsť si životného partnera v dnešnom šaláte komplikovaných indivíduí, kde človek váha, či nemá predať mozog „na orgány“ a radšej si kúpiť silikóny, je trochu náročný proces. Máme chuť to zabaliť skôr, než to začne. Ak sa predsa len odhodláme s niekým zblížiť, ostáva nám logicky len dúfať, že to vyjde. Niekedy však klameme samých seba a hľadáme chyby vo svojom konaní voči tomu druhému. Pýtame sa: Čo robím zle? Pritom môže ísť o úplne jednoduchú odpoveď: Nehodíme sa k sebe. Táto situácia je po unáhlenom nadšení nepríjemná, no určite príjemnejšia, než rozchod po rokoch vyčerpávajúceho vzťahu. Tento článok je adresovaný dámam, ale podstata je úplne rovnaká aj v prípade pánov.

 

Zložte si ružové okuliare

Je príťažlivý, šikovný, vtipný. Jeho nedostatky sú podľa vás prijateľné. Hovoríte si, že každý máme svoje chyby. Predtým ste síce nenávideli fajčiarov, teraz však milujete aj ten smrad, čo sa nesie všade s ním. Predtým vám prekážala arogancia, teraz sa klamete, že to je prejav sily. Predtým ste nezniesli prítomnosť mužov, čo grgajú alebo robia čokoľvek nechutné. Teraz to nasilu ignorujete popri jedení fast-foodu, ktorý tiež nemusíte. Už rozumiete, o čo ide? Samozrejme, že malé chybičky sú na ľuďoch pochopiteľné a práve tie budeme raz na svojej polovičke milovať. Je potrebné si uvedomiť, čo znesieme a čo už je príliš. Ak máte svoje zásady, ktoré vás neopustili ani po puberte a prvých láskach, tak sa ich držte. Je to vaša osobnosť, ste to vy! Nezmeníte to. Môžete to na nejaký čas potlačiť a ignorovať. Ale chcete svojmu mužovi o desať rokov vykrikovať, že balí čašníčku pred vašimi očami? Ak áno, tak potlačte svoj odpor voči sukničkárom a jedného si vezmite za muža… Nezabúdajte vnímať veci triezvo. Na zásadné rozhodnutia sa poriadne vyspite. Vnímajte jeho správanie, slová sú menej dôležité. Teší sa na vás? Trávi s vami hodiny denne? Tak to má byť…

 

Bez vetra sa ani lístok nepohne

            Keď muž niečo chce, snaží sa o to. To si mnohé nechcú pripustiť. Nevravím, že stratí všetku hrdosť, ale určite sa aspoň primerane posnaží. Dá najavo záujem. Ak sa vám už týždeň neozval ani len na sociálnej sieti, kde je toho schopný aj ten najhanblivejší panic, zrejme nemá žiadny záujem. Nevnucujte sa mu, nevyvolávajte mu, v skratke – neotravujte ho. Prvý signál mu vyšlite, aj druhý, ale potom stačilo. Videli ste film „Nie je z teba až tak paf“? Ten názov ma dlho odpudzoval a pravdu povediac, kým som si ho z absolútnej nudy pozrela (po niekoľkých reprízach v televízii), ostala som veľmi milo prekvapená. Toto však nie je recenzia filmu. Podstatné sú tie príbehy rozličných párov, ktoré prežívajú životné zmeny. Určite by ste sa stotožnili minimálne s jednou z postáv, to vám garantujem. Zistenie, že si s niekým nerozumiete, či chýba záujem z jeho strany, je, paradoxne, veľmi pozitívne. Radšej včas vedieť, na čom sme, než žiť v ilúzii, ktorá jedného dňa vybuchne ako časovaná bomba a zanechá v nás iba trpké sklamanie.

Napísala: Verena
FOTO: freedigitalphotos.net