Nedostatok spánku a únava? Posvieťte si na čom spávate

Please enter banners and links.

madeira-matrace-rosty-sconto.skKvalitný spánok je dôležitý. Od neho totiž závisí to, do akého dňa sa zobudíme a s akou náladou vstaneme. Je vedecky dokázané, že ľudia, ktorí si doprajú kvalitnejší spánok, trávia svoje dni viacnásobne hodnotnejšie ako ľudia, ktorí si ho nedoprajú. Kvalitný spánok závisí od viacerých faktorov. Medzi jeden z najdôležitejších patrí predovšetkým posteľ a matrac, na ktorom spávame.

 

Odstráňte nedostatok spánku vhodným komfortom

Nedostatkom spánku trpí veľké percento ľudí. Môže za to stres, pracovné nasadenie, nepokoj a celkovo rušná doba, v ktorej žijeme. Ľudia si neuvedomujú to, že spánok a jeho kvalita tvoria podstatnú časť existencie každého človeka. Predstavte si , že by ste mali spávať na tvrdej podlahe alebo železnom rošte.

Podobnej situácii vystavujete svoju chrbticu a telo aj tým, že spávate na nekvalitnom matraci. Aj keď si myslíte, že reklamy s matracmi, ktoré vás v televízií dennodenne otravujú sú preceňované, nemusí to tak zakaždým byť. Nevhodný matrac je totiž často dôvodom nepohodlného a nedostatočného spánku

 

Vyberte si správny matrac

Pri voľbe matraca je dôležité poznať jeho zloženie a materiál, z ktorého je vyrobený. Väčšina lacných matracov je vyrobená z nekvalitných materiálov a jadra. Pozerať by ste mali preto na jeho zloženie a vrstvenie. Nie vy sa máte prispôsobovať matracu, ale matrac sa má prispôsobiť vám.

Veľmi vhodný je výber matracov s obsahom pamäťovej peny a matracov s ortopedickými vlastnosťami. Tieto matrace chránia vašu chrbticu a vášmu telu sa prispôsobia vďaka pamäťovým vláknam. Taktiež sú vhodné penové matrace s dobrou tuhosťou strán a anatomickou profiláciou.

Spolu s matracom je dobré vybrať si aj vhodný rošt. Na trhu máte širokú paletu roštov vhodných pre všetky typy matracov. Ideálne sú najmä polohovateľné rošty, ktoré sú praktické a doprajú vám zároveň väčší komfort. Široký výber matracov a roštov máte k dispozícií aj na stránke sconto.sk, kde nájdete matrace, z ktorých si dokážete vybrať ten najvhodnejší pre váš kvalitný spánok.