Nedopúšťate sa pri výbere pneumatík chýb?

Please enter banners and links.

Nastal vhodný čas na prezutie gúm. Zimné pneumatiky si starostlivo uschovajte na chladné, tmavé a nevlhké miesto a svojmu štvorkolesovému miláčikovi obujte letné gumy. Že sa vám tie predošlé už opotrebovali? Pri kúpe nových sa teda vyhnite najčastejším chybám, ktoré robíme.

 

Riaďte sa údajmi v technickom preukaze

Pneumatiky výrazne ovplyvňujú kvalitu a bezpečnosť vašej jazdy. Je preto vhodné sa pri výbere orientovať na kvalitu a referencie ostatných užívateľov, resp. na testy, ktorých je na internete neúrekom. Samozrejme, bolo by hlúpe kúpiť si pneu nejakej svetovej značky len preto, že obstáli v testoch na výbornú. Vždy sa pozerajte na to, ktorý typ gúm je najvhodnejší pre vašu rýchlosť jazdy, štýl šoférovania, vozovky, s ktorými sa stretávate, a celkovo ktoré pneumatiky tvoria so zvyškom auta dokonalú harmóniu. Určite si dopredu overte rozmer pneumatík, ktoré sa dajú použiť na vaše kolesá. Riaďte sa pri tom nielen údajmi v technickom preukaze, ale aj hmotnostným a rýchlostným indexom. Nezanedbajte hodnotu indexu nosnosti a nekúpte si pneumatiky, čo majú nižší index, ako je hodnota v technickom preukaze vozidla, zbytočne by ste si tak znížili ich životnosť. Aj rýchlostný index pneumatík by mal byť totožný alebo dokonca vyšší, než sa uvádza v „techničáku“.

 

Koľko ľudí, toľko názorov

Hoci v kamenných aj internetových predajniach nájdete v ponuke aj pneumatiky, ktoré je možné využívať celoročne, mnoho špecialistov radí sa týmto pneumatikám radšej vyhýbať. Vyjdú vás síce lacnejšie a odbremeníte sa od starostí spojených s prezúvaním a uskladňovaním gúm, no v konečnom dôsledku tieto univerzálne gumy nedosahujú také jazdné vlastnosti, aké by ste si užili pri letných alebo zimných pneumatikách. Najlepšie využitie nájdu v oblastiach s malými teplotnými výkyvmi. Určite sa však nenechajte zlákať až smiešne nízkymi cenami pneumatík, zväčša od čínskych výrobcov. Mohli by ste na ceste dopadnúť zle. Na stránke Pneueshop.sk na vás už tradične čakajú kvalitné druhy pneumatík renomovaných značiek za tie najlepšie ceny.

Reklamný článok
FOTO: pexels.com