Nedarí sa vám otehotnieť?

Please enter banners and links.

V živote každej ženy príde moment, kedy si povie, že je už pripravená mať dieťa. Každá myšlienka dňa je venovaná túžbe zažiť pocit, ako sa jej v brušku vyvíja nový život. Tieto predstavy sú síce nádherné , ale stále sú medzi nami aj tie, ktoré mesiac čo mesiac doslova plačú nad negatívnym výsledkom tehotenského testu.

 

Prvý krok

V prvom rade by ste si mali uvedomiť, že dieťa je dar. A čím sa vyznačuje dar? Veľkým prekvapením. Príde vtedy, keď to najmenej čakáme. Čo je však viac než isté – príde, keď sú na to obaja rodičia pripravení. Nie len mama, ale aj otecko. Všetci predsa vieme, že väčšinou muži sú tí, ktorí dlho otáľajú a tvrdia, že na „to“ je dosť času. Stať sa totiž otcom je veľmi významná, dôležitá a zodpovedná funkcia. Obaja rodičia však dostávajú rovnocenné role. Splodiť dieťa – to nie je len akási povinnosť alebo niečo, čo všetci robia, pretože takto to má byť. Dieťa „príde“, keď partneri k sebe zahoria vrúcnym citom – bez toho, aby vopred kalkulovali. Žiaľ, sme ľudia a naše ego by chcelo všetko riadiť. Na toto sme však „malí páni“.

 

Zmeňte myslenie a životný štýl. Obaja.

Prvý krok je za nami. Už vieme, že tieto priam „zázračné“ okamihy nemožno siliť a priať si, aby bolo úplne všetko podľa našich predstáv. V správny čas sa predsa dočkáme. Medzitým však máme úžasnú príležitosť a možnosť venovať sa sebe samým. Môžeme vyskúšať veci, ktoré sme vždy chceli. Cestovať a spoznávať svet, učiť sa umeniu a možno sa konečne odhodláme venovať športu. Lenivosť vypustíme zo života, začneme cvičiť, niektorí azda aj meditovať. Zmeníme myšlienky, negatívnych sa zbavíme a miesto dostanú tie pozitívne a lepšie.

 

Zdravá strava je základ

Zdá sa vám to otrepané? Nie nadarmo sa však o tom neustále hovorí. Sme to, čo jeme. A platí to absolútne. Obmedzme rafinovaný cukor a nahraďme ho radšej  ovocím. Namiesto mäsových výrobkov zahrňme do svojho jedálnička veľa zeleniny, syrov, mliečnych výrobkov a snažme sa variť vždy čerstvé jedlá.

 

Ahoj, stres!

Stres by mal ísť bokom. Pobyt v prírode a veľa krásnych chvíľ s rodinou a priateľmi by nám mali dopomôcť k úplnej „očiste“. Ešte nezabudnime na významný fakt – kvalitný spánok je najlepší lekár.

Uvidíte, že skôr či neskôr sa dočkáte vytúžených dvoch čiarok.

FOTO: pexels.com