Nedarí sa vám otehotnieť? Otestujte si šancu na bábätko

Please enter banners and links.

ID-100210227Konečne ste dospeli k rozhodnutiu, že chcete otehotnieť, no ako náročky sa vám to nejako nedarí. Nie jednu ženu trápi práve táto situácia a nie jedna žena si kvôli tejto situácií robí veľké starosti. Existuje ale jeden trik, vďaka ktorému si môžete otehotnenie tak trochu uľahčiť.

 

Pozornosť zameraná na správnu životosprávu

Každá žena ktorá chce byť tehotná by mala vedieť, že zdravý životný štýl a dostatok pohybu sú najdôležitejšie. Na trhu existuje množstvo rôznych preparátov ktoré svojim obalom a reklamou lákajú na povzbudenie ženskej plodnosti . Nechajte sa však oklamať lacným obalom.

Prvoradá je návšteva gynekológa. Práve ten vám vie vďaka ultrazvuku povedať či ovulujete a dokonca aj to za akých okolností. Novodobá technika vám vie takisto ukázať to, ako sa vyvíja vaša maternica počas celého cyklu. Ak ovulácia nenastáva, tento stav sa dá terapeuticky ovplyvniť.

 

Ako to spoznáte?

ID-10050300

Ovuláciu si môžete testovať aj sama v pohodlí vášho domova. Uvoľňovanie dozretého vajíčka z vaječníka poväčšine sprevádza bolesť v podbrušku alebo prítomnosť redšieho hlienu a zvýšenie bazálnej teploty. Práve tú si môže žena odmerať teplomerom, vždy v tom istom mieste. Môže to byť pošva, konečník alebo aj ústa.

Teplota by sa mala merať hneď po prebudení ešte predtým než pôjdete na toaletu. V prvej fáze cyklu sa teplota pohybuje okolo 36,5 stupňov celzia a tesne pred ovuláciou stúpne o 0,4 až 0,6 stupňa. Ak je pre vás tento spôsob nepraktický ovuláciu si môžete testovať aj pomocou jednoduchého testu ktorý si kúpite v lekárni.

Napísala: Lucia Šariková

FOTO: freedigitalphotos.net