Nechajte si narásť dlhú „hrivu“ a upútajte pohľady mužov aj žien

Please enter banners and links.

dlhé vlasy

Snom každej ženy je mať krásne, zdravé a dlhé vlasy. Nejedna z nás sa však v polovici „procesu“ rozhodne pre radikálnu zmenu – nožnice. Ich niekoľkoročné snaženie sa o vlasy dlhé až po zadok, sa tak skončí za pár minút a potom si to ešte dlho vyčítajú. Krátkodobá radosť z trendy účesu a pozitívnej zmeny sa premení na hnev. Spoznávate sa?

Stalo sa to už každej

Dámy sa väčšinou pre skrátenie účesu rozhodnú z dvoch dôvodov. Tým prvým je tehotenstvo/materská dovolenka a druhým je zmena vo vzťahu. Obvykle sa žena dá ostrihať vtedy, ak chce zo vzťahu vycúvať alebo naznačiť, že si ju má niekto všimnúť. Vlasy si skracujeme aj vtedy, keď sa nám zapáči nový muž, pretože vtedy sa snažíme vyzerať čo najlepšie a najmladšie. Milé dámy, nezabúdajte, že páni milujú práve dlhé vlasy, a preto takáto prudká zmena by tých najväčších zástancov mohla aj odradiť.

Vydržať!

Nechať si narásť dlhé vlasy chce poriadne odhodlanie a vôľu. Kým narastú až po zadok, trvá to zhruba päť rokov za predpokladu, že vám rastú priemernou rýchlosťou a sú zdravé. Na to potrebujete správnu životosprávu, prijímať dostatok vitamínov ako železa, zinku, vitamínov skupiny B, a pod..

Ďalšie skvelé rady, aby vaše vlasy vyzerali zdravo a boli silné

Hovorí sa, že spánok na saténovom vankúši je pre vlasy najlepšou voľbou. Či je to naozaj tak, vyskúšajte samé. Vlasoví experti naň nedajú dopustiť.

Pochopiteľné je aj to, že ak nechcete vlasy zaťažovať, štiepiť a ničiť – zabudnite na používanie fénov, kuliem, žehličiek a iných vecí, ktoré by ich mohli z dlhodobého hľadiska poškodiť.

Nie je potrebné umývať si hlavu každý deň, dokonca stačí len dvakrát do týždňa. Aspoň raz za tento čas im doprajte trochu regenerácie a to v podobe vlasovej masky, ktorú necháte pôsobiť 30 minút. Kokosový olej im dodá jemnosť, silu a lesk a postará sa o dokonalú hydratáciu. Sen o krásnych vlasoch sa môže stať skutočnosťou.

FOTO: pexels.com