Nečakajte na leto doma! Urobte si ho hneď!

Please enter banners and links.

Kto by nechcel vymeniť sychravé počasie zimných dní za príjemný hrejivý piesok pod nohami a teplé lúče slnka v tvári? Vravíte, že si treba počkať a bude aj teplo? A čo tak mu ísť v ústrety? Na polceste medzi Európou a Ďalekým východom leží krajina, v ktorej vládne dokonalá klíma a rozprávkový luxus. Vitajte v Dubaji!

Dovolenka, z ktorej sa nebudete chcieť vrátiť

Ak sa povie Dubaj, každý si ako prvé predstaví dokonalé pláže s čistým morom, luxusné hotely a rozprávkovú krajinu s príjemnými ľuďmi. Áno, presne takto by sa dal Dubaj v skratke zadefinovať. Avšak toto je len malá časť z toho, čo na vás čaká, ak sa vyberiete na dovolenku do tejto čarovnej krajiny. Len 5,5 hodiny letu vás prenesie do sveta, v ktorom všetko smiete a vôbec nič nemusíte. Súkromné hotelové pláže, ale tiež verejné pláže priam lákajú svojím vzhľadom, vybavenosťou a rôznymi atrakciami. 

A ak už je reč o vybavenosti, tak tunajšie hotelové rezorty sa naozaj hanbiť nemusia! Súčasťou jedného z najobľúbenejších rezortov v Dubaji, hotela Atlantis The Palm*, je 22 reštaurácií a barov, tenisové kurty a fitnescentrum, wellness so svetom sáun a potápačské centrum, ale tiež svet akvárií či najväčší aquapark na Blízkom východe. A aby toho nebolo málo, v hoteli sa nachádza tiež nákupná pasáž s množstvom značkových obchodíkov, salónom krásy či pánskym kaderníctvom. A to všetko len v jednom hoteli! No nie je to rozprávkové?

Pohostinnosť domácich nepozná hranice

Samozrejme, nie všetko je len o atrakciách. Pri takom bohatom programe človeku veru vyhladne, a tak je namieste myslieť aj na stravovanie. V Dubaji je však postarané o každého. Či už ste mäsožravec, vegetarián, vegán, alebo holdujete konkrétnej kuchyni, na svoje si príde každý. Okrem tradičných jedál, ako je hummus, turecký kebab či arabský chlieb, máte celú škálu možností vychutnať si špeciality ázijské, indické, arabské alebo tiež libanonské. Francúzska a talianska kuchyňa nie sú výnimkou. A aj napriek tomu, že Dubaj je islamskou krajinou, kde je konzumácia bravčového mäsa z hľadiska vierovyznania zakázaná, v hoteloch a reštauráciách si našinec môže pochutiť na mäsových lahôdkach od výmyslu sveta. Je nad slnko jasné, že Dubaj patrí medzi tie dovolenkové destinácie, pri ktorých platí, že jeden týždeň nestačí. Ak však stále váhate, ten jeden týždeň predsa nejako vydržíte, nie?