Neberte deťom detstvo

Please enter banners and links.

Článkov o tom, ako vychovávať deti, už bolo veľmi veľa. Ako sa s nimi rozprávať, čo im hovoriť, ako ich karhať. V dnešnej dobe sa absolútne stráca rodičovská autorita a v neposlednom rade aj tá učiteľská. Niekto sa len škaredo pozrie na vaše dieťa a už sa sťažujete, už sa volá riaditeľ školy či psychológ.

Veda a výskum sa posúvajú vpred. Samozrejme treba skúšať nové veci, ale pri všetkom treba zanechať aj sedliacky rozum. Keď sa pozriete na dnešné deti, tak bez mobilu ani na krok. Visia na tabletoch, počítačoch a sociálnych sieťach. Pozriete sa von na sídliskové ihriská a sú prázdne. Oveľa viac by deťom prospelo liezť po stromoch, hrať futbal s kamarátmi na ihrisku či skákať gumu na chodníku.

Je absolútne nenormálne, že z mladých teenagerov sa stávajú módne ikony, ktoré sleduje celý svet. Jediným záujmom je zverejniť čo najlepšiu fotografiu. Neberte deťom ich detstvo. Sledujte, čo robia, ako sa správajú, aké všetky sociálne siete využívajú a čo na ne pridávajú.

Pokojne sa môže stať, že o pár rokov s vami vôbec nebudú chcieť komunikovať a ich život budete sledovať len cez sociálnu sieť. To by nechcel zažiť žiadny rodiť. Človek je tvor učenlivý, naučí sa akýmkoľvek spôsobom života. Hodnoty sa však naučiť nedajú. Tie môžu získať len z prostredia rodiny. Menej počítačov a viac hovoreného slova.

FOTO: pexels.com