Naučte sa mať rada samu seba

Please enter banners and links.

Požiadavky tejto doby na modernú ženu dneška sú obrovské. Ženy dnes musia mať dobrú prácu, ale zároveň sa od nich vyžaduje, aby boli príkladné manželky či matky, ktoré ukážkovo vychovajú svoje deti, a okrem toho všetkého netreba zabudnúť ani na vždy vyluxovanú domácnosť. Pri tom všetkom sa, milé dámy, nezabudnite ešte aj usmievať a mať čas samy na seba. Nemožné?

 

Deň má 24 hodín

A teda, 8 hodín patrí práci, 8 kvalitnému spánku a 8 vám, vašej rodine, priateľom a záujmom. Môže to vyzerať celkom jednoducho, ale všetci vieme, že takto to nefunguje. Sme akísi novodobí „otroci“, pretože často robíme veci, s ktorými ani nesúhlasíme, ale predsa ich robíme. Potom však v našom živote prichádza moment, keď sme znechutení ešte aj z toho, že nás ráno zobudilo slnko, alebo nám prekáža aj to, že naše deti nás ťahajú za tričko, keď potrebujú našu pozornosť. Veci tak samozrejmé a prirodzené sú zrazu len problémom navyše. Keď chcete zmeniť svoj život, zmeňte najprv svoj postoj. Hneď.

 

Prestaňte sa prispôsobovať

Milé dámy, každá z vás je úplne jedinečná bytosť. Na jednej si ako prvé muži všimnú krásne vlasy, na inej možno postavu. Tým, ktorým sa krásy modelky neušlo, majú možno geniálny zmysel pre humor. Najlepšie urobíte, ak sa začnete mať rada taká, aká ste. So všetkými chybami aj nedostatkami. Reklamy a média vytvorili akýsi ideál dokonalej ženy, ktorej by sme sa mali držať, aby sme boli šťastní. Je to hlúposť. Všetko okolo nás ovplyvňuje, hoci si to ani neuvedomujeme. Uvidíte, že keď sa budete cítiť krásna, krásnou sa stanete. Už len zvýšené sebavedomie vám dodá potrebný šarm, to ostatné je malá čerešnička na torte. Prečo sa nepokladáte za krásnu? Čo chcete zmeniť? Vlasy? Tak choďte ku kaderníčke! Nepáči sa vám vaša postava? Začnite cvičiť! Chce to len odhodlanie a spraviť prvý krok. Pripadáte si nudná? Naučte sa líčiť. Uvidíte, že vaše okolie si zmenu všimne ihneď!

 

Na prvom mieste vy sama

Isteže, treba byť dobrou manželkou, matkou, no treba si vedieť spraviť čas aj na seba. Ak vás baví práca v záhrade, deti prenechajte partnerovi, chvíľu s nimi určite vydrží. Keď máte pocit, že sa potrebujete vyrozprávať svojej priateľke, okamžite k nej zájdite. Z času na čas si vyrazte von iba tak, bez partnera, aby ste si mohli dokázať, že ešte stále stojíte „za hriech“, vyventilujte si hlavu a všetko pôjde ľahšie. Týmto spôsobom života dostanete novú chuť žiť a každý deň bude novým začiatkom a ideálnou príležitosťou plniť si svoje sny. Do minulosti sa nepozerajte, tá sa zmeniť nedá. Budúcnosť  je ďaleko a je neistá. Ale prítomnosť je veľký dar, tu sa dejú zázraky. Vy ste pani svojho času a frflaním nezmeníte nič. Iba činmi. S úsmevom a pozitívnym myslením ide všetko ľahšie.

FOTO: pexels.com