Naučte sa komunikovať s EXpartnerom

Please enter banners and links.

Rozvod síce nie je až taká jednoduchá záležitosť, ale život sa ním nekončí. Práve naopak, ste opäť slobodná žena so všetkými výhodami ktoré život ponúka. Ostáva už len vyriešiť to jediné – komunikáciu s bývalým manželom. S niektorými sa dá dohodnúť, no iní muži trucujú, robia naschvál a hádajú sa.

Treba si uvedomiť, že po rozvode sú z vás cudzí ľudia. A od toho sa má aj odvíjať komunikácia: zabudnite na staré prehrešky a snažte sa rozumne dohodnúť na alimentoch. Najprv sa pokúste dospieť k vzájomnej dohode. Ak máte deti zverené do striedavej výchovy musíte zladiť svoj životný rytmus, štýl výchovy a ostatné praktické detaily.

Váš bývalý nie je kamarát a s najväčšou pravdepodobnosťou ním nikdy ani nebude. Práve preto si nechajte srdcervúce prejavy pre kamarátky. Súkromie ho už nemusí zaujímať, len to jatrí staré rany a aj tak vám nepomôže. Dobrou radou je ukončenie komunikácie. Ignorujte jeho telefonáty a na nepríjemné esemesky zabudnite. V opačnom prípade hrozí začarovaný kruh z ktorého tak ľahko nenájdete cestu von. Staré známe frázy o tom, aký bol zlý v posteli alebo že málo zarobil nepoužívajte, nie sú vhodné.

Máte novú známosť? Ani omylom neskúšajte vzájomné zoznámenie. Váš ex ho nemá dôvod spoznať a už vôbec nie vychádzať s ním. Viete predsa z vlastných skúseností, že muži sú lovci a vy ste bola ešte donedávna korisťou svojho exmanžela.

Má novú známosť on? Aj napriek tomu, že vo vás vrú všetky žily, tvárte sa akoby sa nič nestalo. Môže byť mladšia, môže mať o titul naviac, vás to jednoducho z miery nevyvedie. V najkrajnejšom prípade ho požiadajte nech o nej nič nevraví a zámerne nevodí tam, kde ste vy. A vec je vyriešená.

Viaceré ženy majú z bývalých strach, a to najmä vtedy, keď sú terorizované vyhrážkami. Vraví sa, že muži majú len reči plné svalov a skutky žiadne, ale predsa len existujú hranice. Nad políciou uvažujte v prípade, že máte strach o seba, o deti alebo o vlastnú rodinu. Rovnako nebezpečné je jeho sledovanie vašej osoby.

Napísala: Zuzana Šusterová

Foto: photostock