Natáčky na vlasy

Please enter banners and links.

curlersNatáčky na vlasy údajne poznali ženy podľa všetkého už v čase antického Grécka a prvé „nahriate“ natáčky tu boli okolo roku 1930, a teda nejde o žiadne novinky. Ponuka sa však odvtedy rozšírila o viaceré druhy tak, aby si každá žena mohla nájsť tie svoje presne podľa typu vlasov. Ak budete používať tie správne natáčky, vlasy sa nebudú príliš poškodzovať a aj samotný výsledok bude omnoho lepší.

 

Kovové natáčky

Možno si ich pamätáte ešte od svojej starej mamy, ktorá takto s nimi na hlave pobehovala po byte kým sa nevychystala niekam do práce alebo na večeru. Dodnes sú nestarnúcou klasikou pretože kučery nimi vytvorené vydržia azda najdlhšie a sú vhodné pre úplne všetky typy vlasov. Pre správne vytvarovanie vlasov by ste mali naniesť trošku tužidla a vlasy natočené na natáčkach vyfénovať dosucha.

Kovové natáčky neničia ani nadpojené vlasy, ale rozhodne v nich nespite – sú len na vyfénovanie mokrých vlasov.

 

Curlformers: špirálovité natáčky

Natáčky v tvare špirálok sú vyrábané z termofólie a používajú sa len na polovlhké alebo mokré vlasy pomocou háčika. Vlasy môžete nechať uschnúť voľne, alebo ich vyfénujte nech máte účes rýchlejšie hotový. Curlformers sú ideálne pre hrubšie vlasy aj vlasy nadpájané. Na trhu sú dostupné rôzne veľkosti podľa typov vlasov (jemné, hrubé, tenké pramienky a pod.) a podľa dĺžky vlasov (krátke, dlhé, polodlhé).

 

Natáčky so suchým zipsom

Natáčky so suchým zipsom nie sú vhodné na krepovité vlasy (zachytávali by sa o suchý zips) a ani na nadpájané pramienky či veľmi jemné vlasy. Inak sú dobré pre dlhé i krátke vlasy, ale pramene vlasov treba vždy prečesať. Výhodou týchto natáčok je, že vlasy sa formujú aj keď pripravujete raňajky alebo sa líčite; stačí na jednotlivé pramene vlasov naniesť pred natáčaním tvarovací sprej. Vedia urobiť pekné vlnky.

 

Papiloty pre jemné vlasy

c700x420

Konečne natáčky pre jemné vlasy. Papilotky sú ohybné natáčky v rôznych veľkostiach aj v rôznej hrúbke podľa toho, aké vlnky chcete. Sú vhodné nielen pre jemné vlasy, ale vyhovujú aj vlasom so sklonom k prirodzenému vlneniu. Čo sa týka dĺžky vlasov používajú sa na dlhé až polodlhé vlasy, krátkym nevyhovujú. Vlasy neťahajú, sú mimoriadne šetrné a môžete v nich aj spať – natočte ich večer na polovlhké vlasy a keďže sú mäkké, choďte s nimi pokojne spať. Ráno ich môžete pre istotu krátko vyfénovať. Na hrubých vlasoch nebudú počas noci držať.

 

Elektrické natáčky

Nemáte čas fénovať vlasy? Elektrické natáčky majú kontrolku podľa ktorej viete, kedy sú natáčky správne teplé a pripravené tak na použitie. Kým sa vaše vlasy upravujú vy sa stihne obliecť alebo pripraviť raňajky. Na vlasoch sa nechávajú aspoň desať minút, pri hrubších vlasoch pokojne aj dvadsať minút. Tieto natáčky však nie sú vhodné pre zničené vlasy napríklad po spálení peroxidom alebo pri mechanicky poškodených vlasoch.

Napísala: Zuzana Šusterová

FOTO: google.com