Naplánujte si sebecký deň a jarná depresia si na vás nepríde

Please enter banners and links.

Jar je tu, slniečko praží, bledule kvitnú a vy sa cítite unavení? Nenechajte sa polapiť jarnou depresiou a naštartujte svoje jarné prebudenie čo najefektívnejšie. Urobte si sebecký deň a zabudnite na všetky problémy. Ukážeme vám, ako na to.

Prečo sú ľudia najčastejšie smutní na jar, keď je po dlhej zime konečne pekne, všetko kvitne a zamilované páry vyrážajú na prechádzky? Bohužiaľ je to obdobie, kedy sa prebúdzame zo zimného autopilota, z obdobia, kedy si všetci sťažovali, že je vonku škaredo, všade bola chrípka a všetko bolo na nič. Lenže teraz už zrazu nie je na čo sa sťažovať. Do toho menej leňošíme a snažíme sa byť aktívnejší, tráviť viac času vonku. A to dokáže unaviť.

 

Zanadávajte si z plných pľúc

Nie je nič horšie, než to v sebe dusiť. Potrebujete si posťažovať? Skvele, len do toho. Určite máte kamarátku, ktorá vás vypočuje a pochopí a ak nie, zavrite sa doma a z plných pľúc si poriadne zanadávajte.

 

Urobte si radosť novým jarným kúskom

Bojujte tak, že zvýrazníte všetko, čo máte na jari radi. Zbožňujete, keď všetko kvitne, svieti slnko a svet dostáva farby? Kúpte si jarné šaty v nejakej výraznej farbe, žltej, zelenej, či trebárs červenej– skrátka v takej, ktorá vám urobí radosť. Získate farbu a život do tváre a ešte spríjemníte deň ostatným.

 

Deň, kedy „nie“ je len slovo

Urobte si deň, kedy si nebudete nič odriekať. Zabudnite na fit müsli na raňajky a dajte si pokojne čokoládovú bábovku, keď na ňu máte chuť. Skočte si po obede do cukrárne a dajte si napríklad makrónku, aj keď je drahá. Cukor zlepšuje náladu, a keď si urobíte jeden cukrový deň, na váhe sa to nespozná.

 

Pripravte na jar aj spánok

Bojujete skôr s únavou? Potom je načase skontrolovať, v čom spíte. Vyperte periny, prípadne ich vymeňte za jarný variant. Povysávajte matrace a pokiaľ možno, nechajte ich tiež vyčistiť a zbaviť sa tak roztočov a baktérií. Nemenej dôležitá je aj estetická stránka, kúpte si preto nejaké pekné obliečky, farebné, pozitívne, v ktorom sa vyspíte doslova doružova.

 

Relaxačný kúpeľ nesmie chýbať

Éterické oleje, soľ z mŕtveho mora, med a rad ďalších upokojujúcich zložiek urobia zázrak. Nemusíte chodiť do wellness centier, stačí len vo voľnej chvíľke doma napustiť vaňu, alebo aspoň lavór, ak vaňu nemáte. Príjemná vôňa, horúca voda a ďalšie zložky skvele zrelaxujú vaše telo, privedú vás na lepšie myšlienky a tiež vám rozžiari pokožku. Do kúpeľa si môžete pridať prísady podľa toho, čo potrebujete. Trebárs harmanček na nespavosť, medovku na upokojenie a ružový olejček na zvýšenie sebavedomia.

Reklamný článok