Nalíčte si líčka

Please enter banners and links.

Mnohé slávne ženy vyzerajú v spoločnosti mlado a to len vďaka správnemu líčeniu. Slávnym ženám totiž dodávajú mladistvý vzhľad práve líčka; tie dokážu tvár osviežiť, uberú pár rokov a opticky zodvihnú črty tváre. My sa im často vyhýbame zo strachu, že skončíme s prehnane červenými lícami. Ak však dodržíte naše stručné rady sama uvidíte zmenu vďaka ktorej sa budete cítiť krajšie a mladšie.

 

Nanášanie

         Správny štetec je základom dobre nalíčených líčok. Ideálny je plochý, široký asi štyri centimetre a vyrobený z kozej srsti. Zaplatíte síce viac, no odmenou vám bude krásne nanesená farba v rovnomerných vrstvách. Ak bude zanesený od každodenného používania smelo ho umyte detským šampónom a potom osušte na malom uteráku tak, že ho naň vodorovne položíte. Pokiaľ plánujete používať púdrové môžete na nanášanie použiť aj hubku.

 

Krémové

         Krémové farby na líčka sú vhodné predovšetkým na suchú pokožku. Ich nanášanie si ale vyžaduje trošku citu a praxe. Nikdy sa neaplikujú na napúdrovanú pleť pretože by vznikali fľaky, ale na pleť upravenú mejkapom (púder môžete použiť po líčkach). Postupujte tak, že si nanesiete trochu farby na prst a začnete aplikovať na pleť v krúživých pohyboch od najvyššieho bodu líc pri úsmeve až takmer k ušiam.

 

Púdrové

         Púdrové sú ideálne pre začiatočníčky pretože sa nimi líčka veľmi dobre modelujú. Aj jemné nanesenie farby totiž môže razom harmonizovať črty tváre. Aj pri púdrových však platí, že ich treba nanášať na mejkap a púder si nechať na záver. Majte na pamäti, že čím budú líčka zvislejšie tým bude vaša tvár pôsobiť užšie a naopak, ak chcete tvár rozšíriť naneste farbu na líčka vodorovnejšie.

 

„C“

         Profesionálny maskéri tvrdia, že pokiaľ neviete aký tvar by vám presne pristal mali by ste farbu na líčka nanášať do tvaru písmena „C“, čo je tzv. céčková forma. Tento postup pristane spoľahlivo každej z nás nech už máte akýkoľvek typ tváre. Postup je veľmi jednoduchý – usmejte sa a začnite nanášať farbu od začiatku lícnej kosti po jej línii až nahor skoro k ušiam akoby ste písali veľké písmeno C.

 

Aká farba je vhodná?

         Zabudnite na to, že svetlej pleti pristanú len jemné farby a pre bronzovú sú ideálne tmavšie. Ak ste si všimli slávne osobnosti sa týmto pravidlom nikdy neriadia. Vyskúšajte viacero variantov pri ktorých sama najlepšie zistíte čo vám svedčí najviac.

Najpredávanejšia je však broskyňová, jemná ružová a mierne hnedá farba na líčka.

 Napísala: Zuzana Šusterová

 FOTO: freedigitalphotos.net