Nalíčte sa pod okuliare

Please enter banners and links.

Kedysi sa ženy hanbili za okuliare a deti ich nechceli nosiť do školy. Našťastie, všetko sa zmenilo a okuliare kráčajú spolu s módou. Dokonca si môžete zakúpiť štýlové okuliare bez dioptrii len tak, aby ste doplnili outfit.

Plusky zväčšujú oči

Sklá na okuliaroch pre ďalekozraké pôsobia ako lupa, takže líčenie by malo byť čo najviac prepracované. Spoľahnite sa na tmavé očné tiene ktoré oči opticky potlačia a zbytočne ich ešte viac nezväčšujú.

Vo vašej kozmetickej taštičke by nemala chýbať výrazná očná linka ktorú treba nanášať tesne pozdĺž línie rias. Prirodzene veľké oči sú ešte zvýraznené sklami, preto si ich zmenšite malým trikom – naneste kajalovú ceruzku aj na spodné viečko. Nebojte sa pritom experimentovať a ceruzku zladiť s farbou na ráme okuliarov.

Vynechajte svetlé a lesklé očné tiene lebo tie oči ešte navyše zväčšujú a rozjasňujú; radšej voľte tlmené farby a kajalové ceruzky. Pri nanášaní tieňov nezabúdajte, že nesmú zasahovať nad záhyb oka.

Pri mínuskách rozjasňujte svoj pohľad

Krátkozraké ženy si v podstate môžu dovoliť všetko to, čo majú zakázané ženy s pluskami. Sklá s vysokými mínuskami oči zmenšujú, takže máte povolené používanie všetkých trikov na zvýraznenie očí.

Smelo používajte očné tiene v trblietavých tónoch ktoré odrážajú svetlo, otvárajú pohľad a rozjasňujú. Povolená je aj ceruzka na oči, no snažte sa vyhnúť fádnej čiernej (tá oko zbytočne potláča do úzadia); vy si môžete dovoliť netradičnú svetlohnedú, striebornú alebo zlatú. Takéto ceruzy rozžiaria váš pohľad.

Jeden očný tieň zrejme nebude stačiť. Využívajte silu kontrastov, a použite bielu kajalovú linku spolu s tmavším očným tieňom naneseným v očnom záhybe. Docieľte hlbší pohľad – pohyblivú časť viečka zvýraznite svetlým tieňom a očný záhyb vytieňujte tmavšou farbou.

Rozhodne nešetrite maskarou a doprajte si ju aj vo viacerých vrstvách. Bohaté mihalnice totiž otvárajú oči. Vynechajte tekutú očnú linku, prípadne ju nanášajte len veľmi striedmo a nie na celú hornú časť oka.

Na záver nezabúdajte, že perfektne upravené obočie je základom nielen pre ženy bez okuliarov, ale aj pre vás pretože rám na neho priťahuje pohľad.

Napísala: Zuzana Šusterová

Foto: Graeme