Najkrajšie izbové kvety

Please enter banners and links.

0583016b9ee24872medNa vyčarovanie dobrej nálady sú ideálne farebné kvety, lebo vnesú do miestnosti život a prinesú radosť. Farebné kvietky rozžiaria interiér – spestria pracovňu, spálňu, obývačku alebo chodbu. Zaobstarajte si preto aj vy nejaký krásny kvietok v kvetináči.

 

Podmanivé senpólie

            Senpólie, tzv. africké fialky, vám pri dobrej starostlivosti vydržia dlhé roky. majú prekrásne kvietky, ktoré si vás úplne získajú. Senpólie potrebujú teplotu 20 °C, minimálne však 16 °C. Ocenia polotieň alebo aj svetlo, no nikdy by nemali byť vystavené priamemu slnečnému svetlu. Senpólie polievajte len do misky, a to odstatou vodou. Substrát má byť mierne preschnutý.

 

Gerberky do izby

            Izbové gerbery sú nádherné, navodzujú optimistickú náladu a vedia čistiť vzduch. Na druhej strane ale mnohé z nich nevydržia dlho, takže si potom kúpite nové. Zalievať ich treba v ranných hodinách a nezabudnite odstrihávať kvety čo už odkvitli. Gerbery umiestnite na svetlejšie miesto bez priameho slnka. Pestovať môžete len jednu farbu, alebo ich rafinovane kombinovať vedľa seba.

 

Chladná azalka

download

            Potrebujete skrášliť verandu, presklenú zimnú záhradu či akékoľvek chladnejšie miesto v byte alebo v dome? Ak áno, ideálne sú práve azalky, ktoré majú svoj pôvod v oblasti vlhkejších lesov Číny a Japonska. Najvyššia teplota, pri ktorej môžu byť pestované, je iba 15 °C. Azalky zalievajte vždy len odstatou vodou a kontrolujte aký je substrát. Ten by nemal byť ani vyschnutý ani premočený.

 

Známy cyklámen

            Cyklámen je u nás známou izbovou rastlinou, ktorá sa v žiadnom interiéri nestratí. Môžete kúpiť cyklámen len drobnokvetý alebo veľkokvetý. Nemusíte pestovať len jeden druh, práve naopak – je pekné mať na jednom mieste obidva druhy. Teplotu znesie do 18 °C. Zálievka sa robí vždy len do misky, takže používajte kvetináč s dierkami v spodnej časti.

 Napísala: Zuzana Šusterová

FOTO: google.com