Na tieto prehrešky krásy radšej ihneď zabudnite!

Please enter banners and links.

ID-100158964My ženy sme od prírody zaujaté najnovšími módnymi a kozmetickými vychytávkami. Chceme vyskúšať všetko, čo sa tvári dokonale a namiesto toho aby sme čítali dlhokánske návody to radšej odskúšame a riskneme rovno na sebe. Je to ale správne? Niektoré veci nášmu zovňajšku škodia a my by sme sa ich mali naučiť ovládať.

 

Žiadne testovanie

Rôzne vzorky v časopisoch, testery a podobne. Nie ste žiaden testovací králik. Namiesto toho aby ste siahli po najnovšom make-upe z reklamy si spravte test pleti. Až pri ňom sa ukáže čo vaša pleť v skutočnosti potrebuje a čo jej chýba.  Takýto test spolu s konzultáciou dermatológa pomôžu pri odhade tých správnych výrobkov pre vašu pleť.

 

Pozorne čítať návody

Len tak pre zaujímavosť? Koľkokrát za život ste si pred farbením vlasov prečítali návod na použitie? Raz, dvakrát? Áno možno je pravdou, že väčšina farieb má dobu účinkovania okolo pol hodiny, avšak aj menšie odchýlky času môžu vašim vlasom uškodiť. To platí aj pri používaní iných kozmetických výrobkov akými sú masky na tvár alebo vlasy a podobne.

 

Nezabúdať na pitný režim

ID-10090209

Najväčší prehrešok nás žien je že v období zimy nepijeme dostatok tekutín. Namiesto toho, aby sme denne vypili aspoň 2 litre vody, vypijeme nedbalé perrcento z toho. Je pravda, že v zime necítime smäd až tak často ako v lete. Ale to by malo byť signálom pre to, aby sme množstvo tekutín v tomto období zvýšili. Zlým pitným režimom si nemusíte pokaziť len vzhľad vašej pleti ale aj obličky alebo močové ústrojenstvo.

 

S mierou

Robiť všetko s mierou, to platí vo všetkom. Či už je to pri používaní očného krému alebo make-upu. Prehnaným používaním kozmetiky si totiž upchávate póry a pokožka tak nemôže dýchať tak, ako by mala.  Dajte pokožke dovolenku a doprajte jej čas „bez líčenia“. Takisto obmedzte make-up a vystriedajte ho tónovacími krémami alebo momentálne populárnymi BB-krémami.

Napísala: Lucia Šariková

FOTO: freedigitalphotos.net