Myslite na leto už teraz

Please enter banners and links.

pexels-photo-110470Vianoce sú už za rohom a zima sa nám pomaly rozbieha, no množstvo žien už rozmýšľa nad tým, ako by sa do budúceho leta dostala do formy. Ak ste jednou z nich, tak vás musíme pochváliť, pretože pripravovať svoje telo do plaviek treba naozaj už od zimy. Tých pár mesiacov je totiž dostatočne dlhá doba na to, aby ste sa dostali do skvelej formy bez zbytočného jojo efektu.

 

Chudnutie

Ak potrebujete do leta zhodiť nejaké to kilo, tak je najvyšší čas pustiť sa do zmeny jedálnička. Keďže máte dostatok času na chudnutie, v žiadnom prípade sa nepúšťajte do radikálnych redukčných diét, ktoré vedia v organizme napáchať viac škody ako úžitku. Skúste sa len zamyslieť nad tým, ako často jete, aké porcie si dávate, prípadne sa zamyslite nad vašimi prehreškami.

Pri znižovaní hmotnosti vám následne pomôže zmena stravovacích návykov. Ak napríklad vôbec neraňajkujete, určite si raňajky zaraďte do bežnej dennej rutiny. Zároveň sa snažte zmenšiť si svoje porcie jedla. Radšej sa najedzte viackrát za deň, ale nikdy sa „nenatlačte“ do prasknutia. Pokiaľ si uvedomíte, že v práci nikdy nejete, pretože pri povinnostiach na to zabúdate, tak vám určite pomôže pripraviť si vždy deň vopred zdravú desiatu v podobe zeleninového šalátu či ovocia alebo jogurtu. A aby ste nezabudli desiatu zjesť, využite svoj mobil a funkciu pripomenutia. Verte, že pár minút, ktoré si vyhradíte na menšiu desiatu vám zlepší náladu a ovplyvní to váš pracovný výkon len v dobrom.

Okrem zmeny jedálnička by bolo dobré pridať k svojej rutine aj nejaké to cvičenie. Ideálne je, ak sa dohodnete s kamarátkou na spoločnom cvičení či už vo fitku alebo v prírode. Na začiatok je ideálny beh, pretože vám stačia kvalitné bežecké topánky a pohodlné dámske tepláky a môžete sa pustiť do športovania. V okolí máte určite nejaké pekné miesto, kde sa vám bude príjemne behať.

 

Tvarovanie

Pokiaľ uvidíte prvé úspechy v úbytku hmotnosti či centimetrov a vaša kondička sa bude zlepšovať, určite sa pustite aj do posilňovacích cvikov, nech môžete byť v lete na svoje telo naozaj hrdá. Pokiaľ vás to do fitnesscentra naozaj neláka, môžete staviť spočiatku na cvičenie doma s vlastnou váhou, prípadne si zadovážte činky pre ženy, ktoré využijete pri cvičení aerobiku, ale aj pri jednotlivých posilňovacích cvikoch.

 

Relax

Samozrejme je dôležité dopriať svojmu telu aj relax a oddych. Zájdite si občas na masáž či do wellness centra. Vaše telo si po cvičení dobre oddýchne a ľahšie sa zregeneruje. Ak na to nemáte čas, tak stavte na vaňu plnú horúcej vody a BIO argánovú kozmetiku, ktorá dodá vašej pokožke potrebnú výživu, vďaka čomu bude vypnutejšia a mladšia.

Reklamný článok

FOTO: pexels.com