Mužské zlozvyky

Please enter banners and links.

Nejedna žena (ak nie každá) má na svojom mužovi čosi, čo jej prekáža až natoľko, že je schopná sa s ním kvôli tomu poriadne pohádať alebo rovno rozísť. Ktorými zlozvykmi nás muži najviac vytáčajú?

 

Pri jedle

         Nielen v dlhoročnom vzťahu ale už hneď na začiatku vyzerá hlasné sŕkanie, mľaskanie, rozprávanie s plnými ústami alebo olizovanie nožov prinajmenšom nevkusne, a časom nás to len vytáča čoraz viac. Pokúste sa vysvetliť svojmu partnerovi, že je vhodné tento zlozvyk obmedziť aspoň natoľko, aby sa mu vyhol v reštaurácii alebo na návšteve. Je to neslušné a keď on sa nemusí hanbiť za vás nechcete sa ani vy za neho.

 

On je majiteľom televízora

         Keď sa zadívate do pútavého filmu príde on a ovládač mu zostane v rukách až kým si nenájde program podľa svojho gusta. Prepína a šomre si popod nos – aj vy poznáte tento mužský zlozvyk?

Nič vám ale nebráni v tom, aby ste sa dopredu dohodli na spoločnom programe, prípadne si stanovte jednoduchú dohodu: on pozerá svoje cez víkend, vy v pondelok a utorok. Tomuto zlozvyku sa vyhnete aj tým, že budete mať v domácnosti viacero televízorov (jeden v kuchyni a druhý v obývačke, alebo v obývačke a v spálni).

 

(Špinavé) oblečenie rozhádzané po zemi

         Kam sa pozriete, tam je jeho oblečenie. Sedačka, kreslo, celá dlážka, okolo postele alebo rovno na posteli – skrátka všade nájdete vyzlečené tričko alebo špinavé ponožky. Na vašu žiadosť síce súhlasne prikývne a navyše aj sľúbi, že sa to nezopakuje, no robí to stále dookola.

Pokiaľ vás bude i naďalej ignorovať a robiť stále neporiadok, prestaňte to zbierať a perte len svoje veci z koša na špinavú bielizeň. Až si uvedomí, že už v skrini nemá nič čisté, pozbiera to aj sám.

 

Nevníma vás

         Vy mu rozprávate o tom, čo ste zažili kým s vami nebol, ale on akoby nebol duchom prítomný. Tento problém je počas spoločného života jeden z najčastejších – je zahľadený do prázdna a vôbec nevie o čom bola reč. Mužov síce ženské pletky nezaujímajú, no o rodinu a vaše starosti by mal mať záujem.

Dohodnite si spoločné rozhovory ktoré budete viesť aspoň hodinu. Rozprávajte sa s ním otvorene a to isté vyžadujte aj od neho.

Napísala: Zuzana Šusterová

FOTO: freedigitalphotos.net