Mutácie prinášajú ešte väčšie riziko nákazy. Ako sa voči nám dá účinne chrániť?

Please enter banners and links.

Pandemickú situáciu na Slovensku v predchádzajúcich mesiacoch zhoršili nové mutácie koronavírusu. Vedec radí, ako sa voči nim dá účinne a dlhodobo chrániť.

Britská mutácia koronavírusu SARS-CoV-2 sa na území Slovenska objavila ešte v novembri roka 2020. Laboratória odhalili, že na niektorých miestach v krajine bol jej podiel viac ako 50 %. Táto známa mutácia je od pôvodného kmeňa nového koronavírusu podľa infektológov o 70 % nákazlivejšia a o 36 % smrteľnejšia.

Zbraň voči novým mutáciám? Ochranu predstavuje VIROSTOP

Vírus je kvôli tejto mutácii zároveň agresívnejší a pri nakazených pacientoch spôsobuje horší priebeh ochorenia. V posledných mesiacoch sa navyše objavili ďalšie mutácie, nebezpečnou je napríklad tá juhoafrická. Prevenciu a ochranu predstavujú ústne a nosové spreje VIROSTOP, ktoré sú schopné zastaviť aj zákerné mutácie.

Dolné dýchacie cesty sú chránené

Ústne a nosové spreje VIROSTOP úspešne bránia koronavírusu SARS-CoV-2 preniknúť do dolných dýchacích ciest, kde spôsobujú najväčšie komplikácie. Zložky, ktoré sú v sprejoch obsiahnuté, vytvárajú na slizniciach nosa a hrdla ochrannú bariéru. Tá vírusy a baktérie zastaví. Tento fakt potvrdili vedci pomocou štúdie in-vitro.

VIROSTOP chráni pred nákazou a slúži ako ochrana proti koronavírusu

„Medzi účinnými látkami VIROSTOPU treba spomenúť polyfenoly, ktoré sa viažu na oblasť spike proteínu zodpovedného za vstup vírusu do hostiteľskej bunky. Táto oblasť je podobná známym aminokyselinám a na základe doterajších poznatkov na nej neprebiehajú žiadne mutácie. Na základe toho možno predpokladať, že polyfenoly Virostopu sú účinné aj proti novým variantom koronavírusu.” vysvetľuje špičkovýmaďarský virológ a klinický mikrobiológ Dr. István Jankovics.

Pomáha najohrozenejším skupinám

Ústne a nosové spreje VIROSTOP vďačia svojmu úspechu mixu aktívnych látok. Najdôležitejšou zložkou obsiahnutou v spreji je výťažok z rastliny Cistus krétsky (Cistus creticus). Práve ten na slizniciach človeka ochrannú bariéru. Taktiež ničí baktérie a vírusy a zlepšuje fungovanie imunitného systému. Vďaka svojmu prírodnému zloženiu je VIROSTOP vhodný pre seniorov aj pre deti už od troch rokov.

Zastaví aj zákernejšie mutácie. Vyskúšajte VIROSTOP

VIROSTOP predstavuje pri pravidelnom používaní rýchlu a účinnú pomoc. Ochrana seba a svojich blízkych je prioritou a účinné zložky ústnych a nosových sprejov môžu zohrávať kľúčovú rolu v rámci prevencie.

Účinky sprejov VIROSTOP sa už osvedčili pri najohrozenejších skupinách obyvateľstva. Koncom minulého roka dodal výrobca Herb-Pharma ústne spreje VIROSTOP do Fakultnej nemocnice Nitra a do domovov sociálnych služieb po celom Slovensku.

Hľadáte účinnú ochranu? Vyskúšajte ústne a nosové spreje VIROSTOP

Viac informácií nájdete na sk.virostop.info