Monopoly zavítali aj do Chorvátska

Please enter banners and links.

Kúpiť si Dubrovník alebo Plitvické jazerá už môže kdekto. Podmienkou je iba aby ste hrali nové Monopoly. Chorvátsko sa pripojilo k 111 krajinám, ktoré majú vlastné vydanie tejto legendárnej stolnej hry. Hra, ktorá má dnes stovky mutácií mala pôvodne vysvetľovať spôsob, akým majitelia vykorisťujú svojich nájomníkov.

 

 

Stolová hra, ktorá je často dôvodom na rodinné hádky, sa začala vyrábať už v začiatku 20. storočia. Za vynálezcov sú považovaní Henry George a Elizabeth Magieová, ktorí hru zhotovili preto, aby lepšie vysvetlili svoje myšlienky akým spôsobom majitelia zarábajú na svojich nájomníkov.

 

Postavit si hotel v Pule, vziať si hypotéku na Dubrovník alebo začať rozsiahlu výstavbu domov v hlavnom meste Záhreb. To všetko môžu ľudia urobiť v novej verzii deskových hier Monopoly. Chorvátsko je už 112. krajinou, ktoré vlastnú verziu tejto legendárnej hry. Nedávno sa do tejto skupiny krajín pridalo aj Thajsko, Nemecko či dovolenkárom taktiež obľubený Egypt.

 

Dnes má táto populárna hra stovky mutácií, vrátane slávnych českých „Dostihů a Sázek“. Ale nehľadajte na odlišnosti, cieľ hry zostáva rovnaký: kupte s majiteľom čo najväčšie množstvo pozemkov a svojim súperom priviesdte na mizinu.

 

Monopoly majú cez štyri jazykové mutácie a najmenej raz ju v celom svete hrala miliarda ľudí. Od roku 1973 existuje aj jej svetový šampionát, ktorý sa koná raz za štyri roky.

Reklamný článok