Momentík, len si odskočím!

Please enter banners and links.

zápal

Každých 20 minút si odskočíte na toaletu s tým, že vopred viete čo sa bude diať – čaká vás bolesť pri ktorej máte chuť nechtami škriabať po obkladačkách a „tam dolu“ to poriadne páli. Zabudnite na čajíky z lekárne a domáce recepty! Namiesto úľavy a vyliečenia si môžete privodiť neplodnosť.

Príčin je viacero – tou prvou je oslabený organizmus. Zmeškali ste autobus a tak celá zmrznutá čakáte na ďalší. Vietor poriadne fúka a ak sa pritrafí aj mráz je to jasné. Zápal je na svete. Pomôžu vám analgetiká od bolesti a brusnicový džús ktorým si okysličíte moč. Pri ťažšom zápale potrebujete antibiotiká.

Ďalším dôvodom vašich problémov môže byť hyperaktívny močový mechúr. V takom prípade dostanete lieky na potlačenie dráždenia mechúra. Iným problémom je malý močový mechúr. Normálny má kapacitu 250 až 400 ml a ak to ten váš nespĺňa, čaká vás operácia v celkovej anestézii ktorou sa problémy skončia.

Máte okrem pálenia a bolestí aj ružový či žltý, miestami až dozelena spenený výtok? Zrejme to bude kvôli tomu, že s tým novým fešákom to síce bol zážitok, ale akosi ste zabudli na kondóm. A teraz máte pravdepodobne problém s chlamýdiami či dokonca s kvapavkou. Neriskujte! Zverte sa bez obáv do rúk svojho gynekológa.

Správne by ste mali toaletu navštíviť osem ráz za 24 hodín. Ak je vaše močenie nielen časté ale aj objemnejšie, zrejme máte cukrovku. Telo sa totiž chce zbaviť cukru. Na vine však môže byť aj váš prehnaný pitný režim a, samozrejme, tehotenstvo. V období gravidity sa močový mechúr ozýva častejšie.

Ak máte lekárom potvrdený zápal ostaňte doma. Spoločnosť vám bude ochotne robiť nielen vitamín C (kľudne aj 1 000 mg denne) spolu s  urologickým čajom, ale aj lieky predpísané lekárom. Pri liečbe a nejaký ten čas po nej by ste mali obmedziť slané a korenisté jedlá, alkohol, cigarety, kávu, čokoládu a džúsy. A aby toho nebolo málo, sex je počas liečby iba váš sen.