Mobil pod stromček

Please enter banners and links.

Dnešné decká v školskom veku si chcú pod stromčekom nachádzať čoraz modernejšie hračky. Bábiky a autíčka vystriedavajú tablety a mobilné telefóny. Kúpiť svojej ratolesti pod stromček mobil a ak áno, tak aký?

 

Štýlový a vybavený

            Vy používate mobilný telefón nadupaný rôznymi aplikáciami a k svojej existencii v ňom potrebujete mať aj internet. Myslite však na to, že vaše dieťa nepotrebuje najlepší procesor a AMOLED displej, najmä ak navštevuje ešte len prvý stupeň základnej školy. Mobil má byť v prvom rade jednoduchý na používanie.

Keďže ostatní spolužiaci majú dotykové telefóny, rozhodne nevyberajte klasický s klávesnicou, ale voľte dotykový aj vy. Kúpte lacnejší variant nakoľko treba predpokladať, že dieťaťu zaiste spadne alebo ho stratí. Aj tie do sto eur ponúkajú slušné funkcie ktoré bohato postačia.

 

Správna voľba

            Aj napriek odporcom ktorí tvrdia, že mobil do rúk dieťaťa nepatrí, je jeho kúpa správnou voľbou. Ako rodič predsa chcete vedieť ako sa vaše dieťa má a tiež potrebujete mať istotu, že pre prípad núdze sa vám dovolá nech už bude kdekoľvek. Odkiaľ by vám inak zavolalo, keby sa stratilo alebo potrebovalo pomoc? Iní ľudia by mu určite mobil nepožičali.

Pred používaním si však ujasnite, že mobil nie je hračka a nevolá z neho zadarmo, ale výdavky platia rodičia. Preto v škole by ho dieťa malo mať na tichom režime odložené v taške, mimo školy samozrejme zapnuté zvonenie s tým, že ak potrebuje zavolať mame alebo otcovi je mu to dovolené. Taktiež treba dieťaťu povedať, že sa mobil v žiadnom prípade nepožičiava.

 

Praktickosť

            Ešte pred darovaním myslite na praktickosť a nastavte dieťaťu rýchlu voľbu na tri čísla – jedno na vás, druhé na otca a tretie pre prípad núdze na starú mamu, rodinnú priateľku alebo na kohokoľvek tretieho komu dôverujete. Na trhu sú tiež operátori, ktorí ponúkajú napríklad službu kedy sa vaša ratolesť dovolá na jedno číslo aj v prípade, že bude mať všetok kredit minutý.

 Napísala: Zuzana Šusterová

FOTO: freedigitalphotos.net