Milujme oleje!

Please enter banners and links.

ID-100275434Telové, pleťové, na vlasy – oleje skrátka musíme milovať pretože sú našimi spojencami. Čoraz viac modeliek a herečiek mení krémy za prírodné oleje a vedia dobre čo robia. Olejčeky sú prírodné a vedia sa o nás dobre postarať.

 

Starostlivosť o vlasy

            Bojíte sa používať oleje na vlasy lebo máte pocit, že sa zamastíte už natrvalo? Omyl – oleje z vlasov vždy vymyjete, len si treba vlásky umyť trebárs dvakrát poriadne šampónom. Výsledok bude stáť za to! Dokonca nájdete aj oleje určené na mastné vlasy alebo na pokožku plnú lupín.

Správne sa oleje aplikujú pred umytím vlasov na celú pokožku hlavy a po celej dĺžke vlasov (jednoducho prejdite jednotlivé pramienky vlasov olejom) a nechajte pôsobiť od pol hodiny najviac do hodiny. potom vlasy dôkladne umyte šampónom napríklad dvakrát alebo trikrát (budete cítiť “čisté vlasy” bez oleja). Pokožka po takýchto kúrach zostáva zdravšia, jemnejšia a po niektorých olejčekoch aj bez lupín. Vlasy sú vyživené, lesklejšie a často krát sa takto podporí aj ich rast.

 

Rozmaznávajte aj pleť

ID-100283737

            Poriadnu dávku výživy si pravidelne zaslúži aj vaša pleť. Aj tu platí, že sú olejčeky vhodné aj na mastnú pleť – eshopy alebo kamenné predajne majú vždy pri každom olejčeku napísanú stručnú charakteristiku aby ste si vedeli správne vybrať. Neváhajte sa opýtať, predavačky /emaily čakajú na vaše otázky.

Oleje sú skvelé nielen v zime, kedy ochraňujú pleť pred poškodením a prudkými zmenami teplôt, ale aj v lete. Vlastne, zamilujete si ich počas celého roka, lebo najlepšie je aj tak pravidelné používanie. Olejčeky sú ideálnou náhradou za nočné krémy, pretože počas spánku, kedy obvykle nepotrebujeme mejkap, je ten správny čas na to, aby si spolu s nami aj naša pleť mohla oddýchnuť a využiť všetky látky obsiahnuté v olejčeku.

 

Nezabúdajte na telo

            Pokiaľ ide o oleje určené na telo, je ideálne nanášať ich po sprche/kúpeli, kým je naša pokožka krásne teplá a čistá. Buď spojte nanášanie s jemnou masážou, alebo olej len tak narýchlo votriete do pokožky. Oba spôsoby sú skvelé pre vaše telo.

Poniektorí výrobcovia spájajú oleje rovno s penami do kúpeľa, aby ste už nemuseli riešiť olejovanie alebo nanášanie telového mlieka. Mimochodom, oleje sú dokonalou náhradou za telové mlieka.

 Napísala: Zuzana Šusterová

FOTO: freedigitalphotos.net