Metličkové žilky na nohách dokážu potrápiť

Please enter banners and links.

Nielen vlasy sú ženskou korunou krásy. Ďalšia vec, ktorú si rozhodne muži na dámach všimnú, sú nohy. Ak sú navyše aj  krásne, je to ďalší bod pre vás. Blíži sa leto, čas, keď svoje nohy vystavujeme na obdiv o čosi viac, a preto snaha, aby vyzerali bezchybne, je ešte väčšia. Mnohé ženy však trápi estetický problém – metličkové žilky. Ako sa dá proti nim bojovať a prečo vznikajú?

 

 

Príčinou je hromadenie krvi

Oslabenie spojivového tkaniva plus hromadenie krvi rovná sa červená alebo červeno-modrá metlička. Veľmi neestetický a neželaný „doplnok“ nohy, trápiaci hlavne ženy, a to už od mladého veku. Najčastejšie sa vyskytujú na stehnách či lýtkach, ale zavítajú aj na tvár či ruky. Časom sa z nich môžu stať kŕčové žily, čo už nebude len estetický, ale rovno aj zdravotný problém, ktorý treba riešiť už v zárodku. Na otázku, prečo práve ja, je jednoduchá odpoveď, ba dokonca rovno tri. V prvom rade „poďakovanie“ patrí génom. Či už po rodičoch, alebo aj predošlej generácii. Pokiaľ niekoho z nich trápil tento nepríjemný problém, určite ho budete mať tiež. Rovnako aj tehotenstvo prináša do tela ženy obrovské množstvo zmien. Tým, ako rastie maternica, tlačí na hlavnú žilu, ktorá zabezpečuje správny prietok krvi. Tento tlak spomaľuje krvný tok, čím sa žilové chlopne poškodzujú. Akýkoľvek tlak v bruchu, a teda aj obezita môže spôsobiť vznik metličkových žíl.

 

Pohyb a cvičenie ako prevencia

Staré známe pravidlo hovorí, že zdravým životným štýlom nikdy nič nepokazíte! Ak sa chcete vyhnúť metličkám, neváhajte a začnite robiť niečo pre svoje telo. Napríklad chôdza po schodoch alebo beh výrazne dopomôžu predísť tomuto estetickému nedostatku. Pokiaľ si radšej zaplávate, nech sa páči, spojíte tak príjemné s užitočným.

Ak vás znechucujú vaše metličkové žilky, existuje riešenie, ako sa danej chybičky krásy dá zbaviť. Terapia vykonávajúca sa na viackrát odborným lekárom, tzv. skleroterapia, však nie je vhodná pre každého, pretože toto ošetrenie môže spôsobiť nebezpečnú trombózu. Náhradou môže byť aj laserové odstránenie.  Po tomto zákroku nie je po žilkách ani chýru a získate opäť svoje sebavedomie. Keď však patríte k tým, čo sa lekárov boja, pokojne si vystačíte kvalitným prípravkom z lekárne na metličkové žilky, ktorý budete nanášať na svoje nohy, tým sa prekrvia a premasírujú  a minimálne zabránite vzniku nových červeno-modrých nepriateľov.

FOTO: pexels.com