Menštruácia k nám – ženám jednoducho patrí

Please enter banners and links.

Nadávame na ňu  a ani sa s ňou príliš nekamarátime. Veľa z nás sa s ňou nestotožňuje a neprijíma ako bežnú súčasť svojho života. Reč je o menštruácii. Základné poučky o nej už dávno všetky poznáme, ale čo keby sme sa na ňu pozreli z trochu  inej stránky? Určite zmeníme svoj pohľad na ňu.

 

Žena je nositeľkou zemského princípu, je úzko spätá s prírodou, s planétou i Mesiacom

Tak, ako má aj Zem svoje jadro, u žien je jadro práve maternica. Stred nášho tela, ktorý ovplyvňuje nás, naše telo, naše okolie. Je to niečo fascinujúce a veľkolepé. My ženy, sme jednoducho bohyne! Začnime si uvedomovať tú silu, ktorej sme nositeľkami a rozdeľujme ju správne. Každá fáza nášho cyklu totiž nosí v sebe rôzne energie a keď sa ich naučíme sledovať, pričom sa aj lepšie spoznáme, môžeme dosiahnuť aj tie najväčšie ciele.

 

Ovplyvňuje nás Mesiac

Niektoré ovulujeme počas Splnu, iné zas počas Nov-u. Sú ženy, ktoré majú menštruáciu presne v deň Splnu alebo presne vtedy, keď je Mesiac najmenší. Sme cyklické ako Mesiac. Už chápete tú spätosť s prírodou? Nie je to geniálne?

 

4 fázy

Spisovateľka zaoberajúca sa liečiteľstvom, mystériou a vedeckými pohľadmi – MirandaGrey, povedala, že menštruácia je nástroj ako dosiahnuť úspech. Stačí svoje telo a dušu dokonale spoznať, byť v harmónii a všetko pôjde ľahšie.

Pred ovuláciou sme ako oheň. Plné energie, plánov, túžob a plníme si svoje sny. Hýčkame sa, rozmaznávame, ale sme aj oveľa vášnivejšie a všetko intenzívnejšie prežívame. Práve v tejto fáze dosahujeme najviac úspechov a darí sa nám, pretože sme priebojné a „ostré“.

Keď nastane ovulácia, sme ako voda. Zameriavame sa skôr na druhých a staráme sa o ich blaho. Vášnivosť sa prejavuje skôr v napĺňaní potrieb svojho partnera, než tých vlastných. V tomto období však rastie naša intuícia i duchovnosť.

Fáza vzduchu prichádza krátko pred menštruáciou. Naša výkonnosť, ochota a sily sa znižujú. Stúpa však intuícia, duchovný svet sa rozmáha a naša sexualita je úplne na vrchole. Teraz sme maximálne tvorivé, ale potrebujeme aj najviac odpočinku.

A nakoniec prichádza menštruácia – Zem. V tomto období prekypujeme múdrosťou, znalosťami, intuíciou, rozvahou. Prijímame seba, svoju minulosť a utiekame sa do ticha, v ktorom hľadáme odpovede. Bývame aj najviac vyčerpané. Sexuálna túžba začína rásť.

FOTO: pexels.com