Menej je viac. Doprajte svojej obývačke viac priestoru, svetla aj štýlu

Please enter banners and links.

V interiérovom dizajne aj dnes platí heslo „menej je viac“. Viac priestoru, viac svetla, viac štýlu a menej upratovania. Čo však toto nadčasové motto znamená v praxi? Pripravili sme pre vás tipy a triky, ako premeniť vašu obývačku na štýlové kráľovstvo. Také, ktoré o svoj sexepíl nepríde ani o niekoľko rokov.

 

Minimalistický a nadčasový nábytok

Nadčasovosť je kľúčom k úspechu. Minimalistický nábytok, ktorý sa vám ani po rokoch nezunuje, je základom. Medzi takéto kúsky patrí napríklad sivá či šedá pohovka – hlavnou výhodou neutrálnych farieb je, že ich výborne dokážete skombinovať s ostatnými doplnkami. Ak budete chcieť zmenu, stačí vymeniť farebné vankúšiky či deky na pohovke, dekoráciu, prípadne kusový koberec a razom sa vaša obývačka zmení na novú miestnosť.

 

Skvelým kúskom je aj tzv. modulárny nábytok, ktorý veľmi ľahko dokážete prestavať podľa potrieb. Medzi popredných výrobcov tohto stavebnicového konceptu patrí značka USM. Jeden deň máte z menších skriniek poskladanú knižnicu, za pár hodín ich môžete premeniť na komodu a zvyšné časti použiť ako príručný stolík ku kreslu či nočný stolík do spálne. Nezabudnite na to, že čím menej priestoru vám zaberá nábytok, tým opticky väčšie bude vaša obývačka pôsobiť.

 

Farebné kombinácie vytvoria jedinečnú atmosféru

Farebné kombinácie majú obrovskú silu – určujú celkový charakter priestoru. Navyše, ak siahnete po svetlejších odtieňoch, pomôžu vám opticky zväčšiť miestnosť. Medzi obľúbené farebné kombinácie patrí napríklad sivá, biela a žltá alebo šedá, petrolejová modrá a púdrová ružová. Vo výraznejších odtieňoch sa snažte vyberať menšie kúsky – napríklad žltý vankúš na pohovku či petrolejovú stoličku k masívnemu jedálenskému stolu.

 

Skvelým trikom, ako dodať obývačke svieži vzhľad je časté menenie spomínaných vankúšikov, deky či rezaných kvetov vo váze. Patríte medzi odvážnejších? Výbornou voľbou ako dodať priestoru nezameniteľný vzhľad môže byť napríklad smaragdový gauč. Ten veľmi ľahko vhodne skombinujete so svetlými neutrálnymi farbami.

 

Podlaha

Dnes sú veľkým hitom parkety či drevené podlahy, ktoré jednoducho oživíte kusovým kobercom. Ten však nemusí byť iba v neutrálnych odtieňoch, pokojne siahnite po odvážnejších kúskoch. Obľúbeným variantom sú koberce s geometrickými tvarmi či pravidelnými vzormi. V súčasnosti však získavajú na popularite aj kože či kožušiny, ktoré výborne kontrastujú s minimalistickými kúskami.

 

Menej známou, no o to zaujímavejšou možnosťou sú tkané vinylové podlahy. Tie spĺňajú nielen najnáročnejšie estetické požiadavky, ale sú príjemné na dotyk a zároveň veľmi odolné. Medzi popredných výrobcov takého typu podlahy patrí aj švédska značka Bolon. Nech už sa rozhodnete pre ktorúkoľvek možnosť, pamätajte na to, že: menej je viac a nadčasové kúsky plné minimalizmu nikdy nevyjdu z módy.

Reklamný článok