Mejkap podľa Šeherezády!

Please enter banners and links.

šeherezáda

Hlavná hrdinka seriálu Tisíc a jedna noc zaujala už nielen svojím vlastným životom a rozprávkovým príbehom vo filme, ale mnohé ženy na celom svete inšpiruje aj v líčení. Aj keď na prvý pohľad pôsobí prirodzene verte, že aj ona si pomohla mejkapom a trošku sa vylepšila. Poďme sa teda pozrieť na jej líčenie. Základom je, tak ako pri každom líčení, bezchybná pleť. Jej neodmysliteľnou súčasťou je žiarivý pohľad a dokonale vytvarované obočie.

Na pleť si naneste kvalitný mejkap vo farbe vašej pleti tak, aby bol čo najprirodzenejší. Malé nedostatky šikovne zamaskujte korektorom a na celú tvár nenápadne použite púder.

Zdalo by sa, že Šeherezáda nepoužíva očné tiene, ale opak je pravdou. Sú však veľmi jemné a oči nezvýrazňujú, iba ich rozžiaria. Na očné viečko si naneste jemnú žltú a do očného oblúka trošku bronzovej farby. Nezabudnite oči orámovať čiernou kajalovou ceruzkou. Na záver skrášlite mihalnice maskarou ktorá nebude v niekoľkých vrstvách ale iba upozorní na mihalnice a trošku ich zahustí.

Šeherezádine pery majú prirodzenú farbu a preto aj vy si zvoľte jemný lesk na pery vo svetlo ružovej farbe. Pri tomto líčení sa vyhnite ostrým farbám a výrazným leskom. Cieľom totiž nie je upozorniť na pery (dôraz je predsa kladený na veľké oči), ale len ich podčiarknuť.

Ako je už spomenuté vyššie, herečka má dokonale upravené obočie. V jej prípade ide o obočie v tvare striešky – dve tretiny z neho idú dohora a jedna tretina smeruje nadol. Hodí sa to najmä ženám ktoré majú tvar v tvare oválu podobne ako hlavná hrdinka seriálu. Na úpravu použite čiernu ceruzku a nedokonalosti dolaďte očným tieňom. Obočie tak bude prirodzenejšie. Na mieste je aj uhladenie a učesanie obočia malým hrebienkom.

Svoju pozornosť venujte aj vlasom. Ako iste viete ona ich má zopnuté vo vrkoči, alebo sú rozpustené bez cestičky. Pre dokonalý vrkoč si vlasy zopnite buď s cestičkou v strede alebo bez nej tesne nad krkom a neposlušné odstávajúce pramienky uhlaďte podľa potreby gélom či jemným voskom.

Na záver nezabudnite na úsmev. Ten rozdáva nielen Šeherezáda, ale práve úsmevom zafixujete svoje líčenie nehovoriac o tom, že práve vďaka nemu si žena získa pozornosť a vyzerá vo všeobecnosti lepšie.