Máte dosť financií na auto?

Please enter banners and links.

Mať vlastné auto vyzerá pre mnohých, hlavne mladých, ľudí ako sen. Veď hocikedy si sadnete za volant a jednoducho sa preveziete na druhú stranu mesta rýchlo a bez starostí. Avšak aj vlastné vozidlo prináša so sebou určité problémy a často i nemalé výdavky. Nič to však nemení na tom, že množstvo ľudí je na auto odkázaných a bez tohto dopravného prostriedku by sa napríklad ani nedostali do práce. Pri kupovaní auta však treba myslieť na viac ako je len nákupná cena auta.

 

Autoškola

Ak ide o mladého človeka, zvyčajne mu zafinancujú autoškolu rodičia, prípadne si na vodičský kurz zarobiť na brigádach. Ide o pekných pár stoviek eur, čo nie je pre študenta práve najlacnejšie. Ak si však vyberiete kvalitnú autoškolu, jazdiť sa naučíte naozaj spoľahlivo, treba len mať chuť do učenia.

 

Nákup auta

Kúpiť si ojazdené auto nie je v dnešnej dobe vôbec problém. Stačí navštíviť autobazár alebo si prezrieť online ponuku. Nájdete tu vozidlá lacnejšie i drahšie. Všetko závisí od konkrétneho typu, veku či počtu najazdených kilometrov. pre začiatočníkov zvyčajne postačuje lacnejšie auto, ktoré ich prepraví z bodu A do bodu B.I tak však budete potrebovať pár tisíc eur na zakúpenie auta a samozrejme myslite i na poplatky za prepis a zákonnú poistku.

 

Opravy

Ak si kúpite jazdené auto, je ideálne dať ho skontrolovať do servisu. Mechanik sa pozrie na všetko, čo treba a odporučí vám určite i nejaké opravy, pretože zvyčajne žiadne auto nie je bez chyby. To, či musíte dať odstrániť danú poruchu okamžite alebo to počká závisí hlavne od toho o čo ide. Veľmi nebezpečné je jazdiť napríklad s nie príliš funkčnými brzdami. Tu ide priam o život, a tak radšej do opravy investujte okamžite. Pokiaľ však napríklad potrebujete vymeniť brzdové strmene a chcete niečo ušetriť, stavte na kvalitné repasované brzdové strmene, ktoré vám poslúžia rovnako dobre ako strmene nové.

Pri dieselových autách býva často problém s filtrom pevných častíc (tzv. DPF). Signalizovať vám to môže už kontrolka na palubnej doske alebo jednoducho bude mať auto slabší výkon či neprejde cez emisnú kontrolu. A práve nemáte financie nazvyš, stavte na profesionálne čistenie DPF filtra. Tak sa váš filter dostane na 98% pôvodného stavu a budete mať garantovanú jeho ďalšiu životnosť až na 100 000 km. Vyjde vás to lacnejšie ako nový filter a auto bude fungovať bez problémov.

Ak teda práve rozmýšľate nad kúpou ojazdeného auta, myslite i na finančnú rezervu na prípadné poruchy a samotnú prevádzku.

Reklamný článok

FOTO: pexels.com