Married but single: mingle vzťahy

Please enter banners and links.

ID-10027645Veľa sa o týchto vzťahoch nehovorí, ale sú rozšírené aj u nás. Názov mingle je odvodený od spojenia “married but single” a vy už určite tušíte, o čo ide. Ako to celé funguje a prečo tento typ vzťahov ľudia s obľubou preferujú?

 

Zbožňované mingle

            Čoraz viac dvojíc holduje tomuto trendu. Máte sa radi, spolu vám to dobre funguje a tak sa s radosťou vezmete. Ste zosobášení, ale aj tak nezdieľate spoločnú domácnosť. Stretávate sa, prespávate spolu, ľúbite sa stále viac ale na druhej strane nie ste ustavične spolu.

Celý vzťah je vďaka tomu nenútený a odľahčený od mnohých bremien všedného života.

 

Nesporné výhody

ID-100163619

            Mingle vzťah má niekoľko skvelých výhod v porovnaní s bežným manželstvom. Dvojica má dostatok životného priestoru a ani jeden z nich nemusí meniť svoj životný štýl. Sú spolu kedykoľvek, idete kamkoľvek a robíte čo chcete. Bez obmedzení a limitov. Mingle dáva priestor aj koníčkom, aj posedeniam s kamarátkami. A, samozrejme, máte na seba čas. I keď ste manželia, neriešite špinavé ponožky alebo stratené kľúče svojho manžela.

 

Takmer bez nevýhod

            Takýto vzťah môže byť trošku skomplikovaný vtedy, keď príde dieťa alebo jeden z dvojice má už vyšší vek a prestane vládať. Netreba zabúdať ani na to, že kríza prichádza vo všetkých vzťahoch, a tak neminie ani mingle páry.

Nevýhodou je aj náročnejšie budovanie dôvery. Ak sú dvojice spolu lepšie sa zblížia, spolu prekonávajú trápenia aj šťastné chvíle. V mingle môžete buchnúť dverami kedy chcete, a teda zostávate osamote. Týmto štýlom je dosť možné, že budovanie hlbšej dôvery bude problémom. Na druhej strane, koľkí si navzájom neveria?

Zlé jazyky vravia, že párom v mingle chýba akási pravá blízkosť. Nemusí to však byť pravda, odcudzeniu sa nedá úplne vyhnúť a žiadne spolužitie nie je dokonalé.

 Napísala: Zuzana Šusterová

FOTO: freedigitalphotos.net