Manželstvo okorenené milencom

Please enter banners and links.

Určite ste sa už stretli so starou známou frázou „čo ti chýba doma nájdeš inde“, a v tomto prípade v cudzích posteliach. Novodobí psychológovia sa zhodli na tvrdení, že nevera sa stáva bežnou súčasťou života a nie je to nič výnimočné alebo divné.

My, ženy, sme neverné z rôznych dôvodov: unikáme zo stereotypu, chceme sa pomstiť za neveru partnera, uspokojujeme si svoje sexuálne túžby alebo máme chuť si len tak okoreniť zabehnutý vzťah novým dobrodružstvom. Odrazu nám nevadí zlomené srdce, neváhame riskovať svoje manželstvo a naše reči o tom, ako „ja by som nikdy nevernou nebola“, idú bokom bez mihnutia oka.

Vydatá omylom za toho nesprávneho

Podľa odborníkov stačí pre šťastné pevné manželstvo výber toho správneho partnera. Ale čo ak sme sa pomýlili a teraz sa jednoducho nechceme rozvádzať? Manžel je síce dokonalým otcom a dal by deťom čokoľvek, ale ako muž vás už nepriťahuje. Možno začínate objavovať jeho chyby ktoré ste kedysi pre lásku prehliadali, alebo jeho pracovné vyťaženie v snahe uživiť rodinu vás obralo o chvíle erotiky.

Po dlhšom zdráhaní sa myšlienke milenca nedalo odolávať, a tak ste do toho vpadla. Iný vám už konečne vyhovuje povahou, dokáže vás rozosmiať a neodmietne vašu spoločnosť. Načerpávate pri ňom novú silu ktorú si potom s úsmevom prenášate domov. A manželský život je odrazu znesiteľnejším…

Vybočujeme zo stereotypu

Iným prípadom sú ženy, ktoré majú temer ukážkové manželstvo. Manžel sa im venuje aj v spálni, s deťmi ochotne pomáha a pribehne ak treba s niečím pomôcť. Zdalo by sa, že nemajú dôvod byť neverné a iné ženy im dokonca závidia usporiadaný rodinný život.

Žena, ktorej sa to týka, to ale vidí úplne inak. Cíti sa byť nedocenenou, všetko pripadá byť také nudné a život sa zabehal do nepísaných koľají. Večer ho čakať s teplou večerou a potom sex ktorý je podobný už niekoľko rokov? Z nudy je potom už len krok k chuti oživiť svoje túžby.

S milencom život naberá nové, nepredvídateľné obrátky – zo žienky domácej sa stáva odviazaná žena ktorá opäť nachádza stratenú chuť do života. Cítite sa atraktívna aj v strednom veku, zažívate nové vzrušujúce okamihy ktoré vás potom povzbudzujú k tomu, aby ste doma zvládali byť (paradoxne) vzornou manželkou. Za vašim úsmevom na tvári sa schováva doobedňajšie dobrodružstvo kedy ste sa namiesto obedovania v bufete milovali s milencom kdesi v jesennej prírode.

Túžba po sexe

Nedá sa celkom súhlasiť s tvrdením, že žena sa do milenca automaticky zamiluje. Niektoré z nás totiž dokážu úspešne oddeliť lásku od sexu, a tak nemajú problém ľúbiť svojho manžela a mať zároveň sex s milencom. Dokonca čím ďalej tým viac žien hľadá „bokovku“ pre posteľné nezhody so svojím oficiálnym partnerom.

Dôvodov, prečo to vo vašej spálni ochladlo, je mnoho. Napríklad vstúpilo do života dieťa a váš partner vo vás vidí viac matku než ženu. Alebo ho vyčerpáva práca ktorú si vzal navyše. Alebo má milenku. Alebo si len myslí, že takto vám to stačí a on je klamlivo spokojný.

Podľa sledovaní je viac než isté, že žena ktorá má sex iba zopárkrát za mesiac, začne prahnúť po kúsku erotiky a vášne. Skôr či neskôr si dopraje milenca (niektoré aj viac jednorázových milencov) ktorý sa jej bude venovať.

Pri milencovi omladneme

Manželstvo je zárukou istoty, tradícii, pohody a domáceho pokoja. Ale neverné ženy tvrdia, že občas potrebujú milenca ktorý im poskytne opačný svet – svet vzrušenia, iskier a energie. Ak sa spýtate nevernej ženy, či jej to stojí za to, odpovie jednoznačným tónom „áno!“.

Starším ženám poskytuje (mladší) milenec akýsi elixír mladosti a neopísateľného šťastia. Odrazu sa majú dôvod cítiť lepšie, vychystať sa ráno inak než obvykle a udržiavať si myseľ sviežu počas celého dňa. Už sa necítite na štyridsaťpäť, ale na čerstvých dvadsaťpäť. Zdá sa, že milenecký pomer lieči vrásky lepšie než ktorýkoľvek chirurg.

Začínate aj vy s neverou?

Nevera zaváňa tajomnom a vzrušujúcim strachom z odhalenia. A možno práve preto to vyhľadávame a chceme zažiť. Púšťate sa do milostného románika aj vy?

Na začiatok zvážte, čo riskujete. Je vaše manželstvo v takej fáze, že by vám nevadil prípadný krach kvôli vašej nevere? Objasnite si sama pred sebou kam až chcete zájsť a o čo vám vlastne ide. Predstavte si seba v pozícii vášho manžela; určite by vám nepadla dobre informácia, že zdržanie sa v práci v skutočnosti znamená rýchlovku vo vašom aute.

V neposlednom rade majte na pamäti, že o tom viete len vy. Strážte si svoj Facebook či iné sociálne siete, emaily, mobil a všetky súbory, pretože určite netúžite po zverejnení svojho konania.

Svoje malé veľké tajomstvo si nechávajte pre seba. Pletky sa šíria rýchlejšie než svetlo…

Napísala: Zuzana Šusterová

Foto: photostock