Mama je prístav pokoja

Please enter banners and links.

Stať sa mamou je poslanie a povolanie na celý život. Každá žena veľmi rýchlo pochopí, že práve rodičovstvo a výchova detí je hlavnou a prvoradou úlohou v živote. Je to niečo, čo sa nedá naučiť kdesi v škole. Všetko ostáva na vašej intuícii.

Prijíma všetky chyby a nedostatky

Mama miluje celým srdcom. Miluje nás takých, akí sme. Možno niekedy vyhreší, napomenie, ale robí to z lásky. Chce, aby sme poznali hranicu medzi dobrom a zlom. Dobrá mama sa snaží vytvoriť deťom priestor na sebarealizovanie a nemení ich na svoj obraz. Neplní si na nich svoje sny a podporuje vo všetkom, čo jej ratolesti chytí za dušu. Je šťastná, keď vidí, že sú jej deti spokojné a plné radosti a elánu. Jej chápavosť a často „nadprirodzené“ schopnosti všetko vytušiť a „vyňuchať“, sú samozrejmá vec. Mamy všetko vedia a vždy majú pravdu!

Učí nás ako funguje svet

Či už s jedným, alebo s viacerými deťmi, no stále upozorňuje, že treba byť spravodlivý. K ľuďom sa správa láskavo, nápomocne a je prvým vzorom pre nás. Nikto nie je viac, lebo všetci sme si rovní. V každom človeku sa dá nájsť nenapodobiteľné čaro a vlastnosti. Práve mama je osoba, ktorá nevidí prekážky a výraz ako neúspech – u nej neexistuje. Všetko sa pre niečo deje. Mama nás učí spravodlivosti, trpezlivosti a pokore. Jej dobrá nálada je chytľavá a veľmi príťažlivá.

Jej teplá náruč je liekom na všetko

Čokoľvek nám osud privanie do cesty, mama je tu vždy pre nás. Neodsudzuje, nehodnotí. Chápe, že každý je zodpovedný za svoj život. Môže poradiť, ale nie rozkázať alebo zakazovať. Akýkoľvek „problém“ si vypočuje s nadhľadom a naše tajomstvá sú u nej v bezpečí. Nezhadzuje nás na verejnosti a prejavuje lásku kdekoľvek. Spôsobov, akými to robí, má neúrekom. Cítime pre nej istotu, pokoj, harmóniu, nesmiernu a neopísateľnú lásku. Vždy, keď sa k nej vraciame, si povieme, že mama je náš bezpečný prístav.