Maledivy alebo Maurícius: Ktorá destinácia je pre vás tá pravá?

Please enter banners and links.

Maledivy

Okrem toho, že obe destinácie začínajú na písmeno M, majú toho ešte viac spoločného. Samozrejme, aj rozdielneho. Ak riešite dilemu, či sa vybrať na dovolenku na Maurícius, alebo radšej dať prednosť Maledivám, máme pre vás stručný súhrn oboch destinácií. Práve rozdiely, ktorými sú odlišné, vám pomôžu rozhodnúť sa, ktorá lokalita je pre vás vhodnejšia. Každý totiž má o ideálnej dovolenke iné predstavy. Ktorá krajina je teda pre vás?

Kde nájdete krajšie more

Maurícius aj Maledivy nájdeme v Indickom oceáne, ktorý je počas celého roka v týchto končinách známy svojou pomerne stabilnou teplotou. Teplota vody na Maledivách sa prakticky počas celého roka pohybuje od 28 do 30 °C, čo sú výborné podmienky na kúpanie. A Maurícius? Tu sú rozdiely výraznejšie, teplota klesá už od júla a minimum, ktoré sa pohybuje okolo 22 °C, dosiahne v septembri.

Následne sa začne ohrievať a počas našej jari, konkrétne v marci dosahuje svoj vrchol: 29 °C. A čo čistota vody? Maledivy i Maurícius sa môžu pochváliť krásnymi plážami s ešte čistejšou vodou. Obe destinácie tak ponúkajú výborné podmienky na kúpanie, ak sa však rozhodnete pre návštevu Maurícia, mali by ste si viac strážiť termín svojej dovolenky.

Kde nájdete viac súkromia

Obe krjainy sa pravidelne umiestňujú veľmi vysoko v rebríčkoch top destinácií na svadobnú cestu. A zaslúžené, Maledivy i Maurícius ponúkajú úžasnú romantiku, aj tu však nájdeme rozdiel. Maledivy sú súostrovie pozostávajúce približne z 1 200 ostrovov, z ktorých je obývaná asi iba šestina, vďaka tomu majú lepšie podmienky ako vytvoriť súkromie. Táto destinácia je povestná svojimi rozprávkovými domčekmi týčiacimi sa priamo nad hladinou tyrkysového oceánu. Stačí teda prejsť zopár metrov a zrazu ste namiesto izby na terase, z ktorej môžete skočiť do vody.

Maurícius leží na jednom veľkom ostrove, kde žije približne 1 milión obyvateľov, vďaka tomu ide o africkú krajinu s jedným z najhustejších osídlení. Hoci samotné rezorty poskytujú obrovský luxus a skvelé služby, súkromie a svoju vlastnú pohodu si tu neužijete až tak ako na Maledivách.

Aké aktivity tu môžete robiť

Maledivy sú ako stvorené najmä na dokonalý relax, sladké ničnerobenie a romantické chvíle so svojím partnerom. Ak by ste však predsa len túžili po aktívnejšom dni, oceán ponúka množstvo aktivít, najmä potápanie a šnorchlovanie. Podmorský svet je tu totiž nesmierne pestrý a okrem krásnych korálových útesov, môžete pozorovať raje, korytnačky či žraloky, ktoré vám neublížia.

A čo Maurícius? Vďaka tomu, že ide o jeden väčší ostrov, paleta aktivít je tu pestrejšia. Rovnako sú tu výborné podmienky na potápanie a šnorchlovanie, no medzi špeciality patrí golf. Golfové ihriská v obkolesení neskrotnej prírody s výhľadmi na oceán majú neuveriteľné čaro. Zabudnúť však nesmieme ani na prírodné rezervácie s korytnačkami a krokodílmi či rôzne výletné plavby – nielen po hladine.

Ak poznáte odpoveď na otázku, či je pre vás vhodnejší Maurícius, alebo Maledivy, navštívte stránku www.dubaj.sk, kde nájdete dovolenky do oboch destinácií.

Reklamný článok