Lyžovačka na Slovensku? Môže vám na ňu prispieť aj zamestnávateľ

Please enter banners and links.

Čoraz častejšie je počuť názor, že mnohé lyžiarske strediská na Slovensku svojou kvalitou, službami aj úrovňou môžu konkurovať tým v susednom Rakúsku. Je skvelé, že naša krajina urobila v oblasti cestovného ruchu výrazný posun a dovolenka na našom území láka aj domácich. Ak by ste si radi na vlastnej koži vyskúšali lyžovačku v slovenských horách, existuje možnosť, že vám na ňu prispeje aj váš zamestnávateľ. Aké podmienky musíte spĺňať a aká je výška príspevku?

Rekreačný príspevok od zamestnávateľa

Už je to viac ako rok, konkrétne od 1. januára 2019, čo vstúpila do platnosti nová legislatíva, ktorá hovorí o možnosti získať rekreačný príspevok. Účelom rekreačného príspevku je podporiť cestovný ruch na Slovensku. Požiadať oň môže každý zamestnanec, ktorý pracuje v danej firme bez prerušenia aspoň dva roky – dokonca i rodičia na materskej či rodičovskej dovolenke. Ak má váš zamestnávateľ viac ako 49 zamestnancov, má zo zákona povinnosť svojim zamestnancom na ich požiadanie príspevok poskytnúť. V opačnom prípade, ak je počet nižší, je to na jeho uvážení.

Rekreačný príspevok si zamestnanec môže uplatniť iba na pobyt na území Slovenska, ktorý trvá minimálne dve noci. Jeho maximálna výška je 55 % z 500 €, tzn. zamestnávateľ vám na dovolenku prispeje maximálne 275 €. Veľkou výhodou je, že rekreačný príspevok sa netýka iba samotného zamestnanca, ale aj jeho rodiny. Použiť ho tak môže i na letné tábory pre deti, športové sústredenie či iné viacdňové aktivity. To, akou formou zamestnanec požiada o rekreačný príspevok, upravujú interné smernice danej firmy.

Príspevok formou rekreačného poukazu

Spoločnosť Up Slovensko sa rozhodla celý proces žiadania, schvaľovania, čerpania aj uplatnenia  rekreačných príspevkov zjednodušiť pre zamestnávateľov i pre zamestnancov. Záujemcovia si môžu vybrať z dvoch riešení: Up Rekrea Kombi, cez ktorú zamestnávateľ poskytne zamestnancom rekreačné poukazy a umožňuje platiť online cez web alebo mobilnú aplikáciu. Druhou možnosťou, ako ľahko spravovať rekreačné príspevky, je Up Rekrea Komfort vo forme webovej platformy.

Oba spôsoby výrazne uľahčujú zamestnancom i zamestnávateľom celý proces: napríklad zamestnanec môže touto formou požiadať o rekreačný príspevok, sledovať, v akom štádiu schvaľovania sa momentálne nachádza, či vybrať si z ponuky výhodných pobytových balíkov a objednať si takto dovolenku. Zamestnávateľ má zase prehľad o čerpaní príspevkov, mesačný report od Up Slovensko a k dispozícii v archíve naskenované doklady od zamestnancov. Dokonca

Up Rekrea vykoná kompletnú kontrolu, či doklad spĺňa legislatívne požiadavky.

Využite rekreačný príspevok na slovenskú lyžovačku  

Slovensko ponúka výborné možnosti na lyžovanie pre skúsených, začínajúcich i najmenších lyžiarov. Kam sa teda vybrať? Najvyššia úroveň služieb a zároveň náročnejšie svahy nájdete vo Vysokých Tatrách, konkrétne to je Tatranská Lomnica, Starý Smokovec či Štrbské Pleso.

Množstvo spokojných lyžiarov si pochvaľuje aj Nízke Tatry, výborné meno si vďaka podmienkam a kvalite služieb vydobyla Jasná. Ak hľadáte menej exponované stredisko, ktoré je vhodné aj pre deti, výbornou voľbou sú napríklad Štiavnické vrchy, konkrétne Hodruša-Hámre, či lyžiarske stredisko v Oščadnici.

Chcete sa dozvedieť o rekreačných príspevkoch, resp. poukazoch viac? Navštívte stránku www.up-slovensko.sk alebo napíšte na mail info@up-slovensko.sk.