Luxusný život v inteligentnej domácnosti

Please enter banners and links.

Nik nemá na ružiach ustlané. Alebo žeby predsa? Stačí sa dopátrať k inteligentnej riadiacej jednotke, ktorá bude mať pod palcom všetko vo vašej domácnosti.

 

Inteligentná domácnosť pre lepší prehľad

Samozrejme, že pre inteligentnú domácnosť sa rozhodujeme najmä preto, aby bol život v nej oveľa jednoduchší a pohodlnejší. Veď kto by nechcel jediným kliknutím v aplikácii ovládať všetky elektrické spotrebiče v dome alebo si nastaviť tzv. scény, ktoré ho nadobro zbavia akýchkoľvek starostí? Mať vždy rozsvietené, zakúrené alebo poliate bez toho, aby ste to museli vykonať sami, je lákavá predstava. Avšak ďalším pozitívom inteligentnej domácnosti je aj to, že spolu s pohodlným ovládaním spotrebičov získate aj dokonalý prehľad o spotrebe energií, kedykoľvek to potrebujete, a na základe toho viete upraviť svoje spotrebiteľské správanie a čo-to ušetriť. Udeje sa v domácnosti mimoriadna udalosť? Začne unikať plyn, spustí sa požiar alebo niekoho začnete vytápať? Zakročte skôr, ako príde k najhoršiemu. Riadiaca jednotka inteligentnej domácnosti vám pošle správu o situácii, hneď ako ju zaeviduje. Zastavte pohromu jediným kliknutím do telefónu, ktorým dokážete prívod plynu aj vody uzavrieť.

 

Ako to funguje v inteligentnej domácnosti

Nie je také ťažké predstaviť si, že pri zvuku budíka sa dvihnú rolety alebo rozsvietia svetlá, alebo že sa budú svetlá v celom doma zapínať a vypínať v konkrétnom čase. To isté platí aj pre klimatizáciu a kúrenie, vonkajšie osvetlenie či zavlažovanie záhrady. Nechce sa vám vstať po ovládač? Multimédiá v inteligentnej domácnosti dokážete ovládať aj prostredníctvom svojho mobilu a najlepšie na tom celom je, že aby ste si to mohli dovoliť, nebude potrebné vykonať žiadne špeciálne stavebné úpravy. Úplne vám postačí pripojenie na internet a inteligentná riadiaca jednotka. Potom sa už len ponoriť do virtuálnej domácnosti vo vašom smartfóne, ovládať spotrebiče v jednotlivých miestnostiach, prípadne sa pohrať s nastavením scén. Uvidíte, ako vás to bude baviť.

Reklamný článok