Luxusné sedačky sa vyrábajú z talianskej kože: Čím je táto koža

Please enter banners and links.

Taliansko nie je len krajinou skvelého vína, syrov či pizze. Počuli ste už o výnimočných vlastnostiach talianskej kože? Na svoje modely ju využívajú slávni módni návrhári a tiež výrobcovia luxusných sedačiek. Prečo je po tomto materiáli taký veľký dopyt aj napriek jeho vyššej cene?

Bez názvu

Kvalita talianskej kože stojí na troch pilieroch: starostlivo vyberaná surová koža, prírodné prostriedky používané na ošetrovanie a poctivá ručná remeselná práca. Každý kus je originál, ktorého výroba trvá podstatne dlhšie ako pri ostatných typoch. Najviac času zaberá farbenie prírodnými prostriedkami získavanými z rastlín – takto farbená koža je potom silnejšia, dlhšie vydrží a má lepšie vodeodolné vlastnosti. Aj v tomto prípade však platí, že nie je koža ako koža.

 

Aké typy talianskej kože existujú?

Existuje niekoľko druhov talianskej kože, ktoré sa od seba líšia najmä spracovaním. Vo väčšine prípadov sa takáto koža farbí prírodnými prostriedkami získanými z rastlín či zo stromovej kôry. Takto vyrobený materiál je ideálny pre ľudí, ktorí trpia alergiami na chemické farbivá. Dva základné druhy talianskej kože (ktoré môžu byť farbené chemicky alebo prírodne) sú:

 

Useň bez úpravy – Najhrubší a najkvalitnejší typ kože, ktorý je používaný prevažne v móde. Useň bez úpravy nie je opieskovaná a viditeľné sú na nej všetky prirodzené znaky – ryhy a škrabance – vďaka ktorým je každý kus jedinečný. Výrobky z tejto kože sú maximálne odolné a vydržia mnoho rokov.

 

Useň s povrchovou úpravou – Druhý najkvalitnejší druh talianskej kože. Vrchná vrstva sa prebrusuje, vďaka čomu sa zbaví všetkých škrabacov. Používa sa na luxusné sedačky, pretože je odolnejšia voči škvrnám a vďaka úprave aj tenšia.

 

Prečo sú luxusné sedačky z talianskej kože drahšie?

Talianska koža je špecifická najmä tým, že celá jej výroba prebieha ručne. Tradičné metódy opracovania sa miešajú s modernými postupmi, pričom sa pri každom kuse dbá na dodržiavanie vysokých štandardov. Luxusné sedačky, ktoré sú potiahnuté takouto kožou, vydržia veľmi dlho. Vďačiť za to môžeme práve talianskej koži, ktorá je spomedzi všetkých druhov najtrvácnejšia. Skvele odoláva každodennému používaniu, bežné škrabance stačí jednoducho zotrieť bavlnenou handričkou. Na jej trieslovanie sa používajú len prírodné činidlá, ktoré ju ošetrujú a zároveň posilňujú.

 

V súvislosti s talianskou kožou sa spája najmä vyššia cena, ktorá je zároveň indikátorom kvality a poukazuje na originalitu výrobku. Obzvlášť ostražití by ste mali byť vtedy, pokiaľ vám predajca ponúkne extrémne nízku cenu. O kvalite výrobku sa môžete presvedčiť aj dotykom a čuchom. Pravá talianska koža má špecifickú vôňu a na dotyk je jemná a hodvábna. Vďaka prírodnému ošetreniu by ste mali cítiť aj jemné ryhy.

 

Dobrý predajca ponúkne na takéto luxusné sedačky dlhšiu záruku a dokáže preukázať originalitu materiálu. V bežnej praxi mávajú výrobcovia a distribútori nábytku uzavreté exkluzívne spolupráce s talianskymi manufaktúrami. Pokiaľ hľadáte exkluzívny nábytok do vašej domácnosti, kvalitná sedačka z poctivej talianskej kože by vám nemala chýbať.

Reklamný článok

Foto: Bigstockphoto.com