Luster v kúpeľni? Vyzerá to skvelo!

Please enter banners and links.

luster v kúpeľni

Aj vy ste si doteraz mysleli, že v kúpeľni možno používať len bodové svietidlá alebo zrkadlové lampy, ktoré osvetľujú priestor pri umývadle? Ak si chcete užívať wellness vo vašej vlastnej kúpeľni, ozdobte ju moderným lustrom!

Štýlový luster do kúpeľne

Samozrejme, aby bola miestnosť osvetlená bezpečne, treba brať ohľad na vhodnú vzdialenosť svietidla od vane či sprchového kúta. Vieme predsa, že dbať o hodnotu IP krytia sa vypláca zvlášť v priestoroch, kde sa stretávame s vlhkosťou či striekaním vody. Ak sme požiadavky na kvalitu osvetlenia splnili, už len nájsť ten správny typ. Aktuálne sa čoraz častejšie v kúpeľni stretávame so závesnými svietidlami a lustrami v rozmanitých štýloch – rustikálnom, industriálnom, romantickom a pod. Svietidlo sa tak stáva ďalším doplnkom našej kúpeľne a dolaďuje ju farebne i svojím tvarom. Patina na lustri zvýrazní vidiecke črty vášho bývania, lesklé plochy sa zasa postarajú o dokonalý odraz svetla, ktorého býva v kúpeľni často tak málo. Určite však možno spomenúť aj iné plus, a to nádhernú hru so svetlom, ktorú môžu spôsobovať lesklé plochy či kamienky na svietidle.

Králi medzi závesnými svietidlami

Videli ste už luster, pri výrobe ktorého bola využitá kombinácia kovu, lana alebo dreva? Alebo svietidlo, ktoré je také minimalistické, že zo stropu visia len žiarovky na lankách? Možností, ako zvýrazniť imidž kúpeľne, je veľa. Na lustri predsa môžu svietiť aj žiarovky v tvare plamienkov alebo zaujímavo pôsobiace guľaté žiarovky. Podľa veľkosti kúpeľne voľte výkonnosť svietidla, prípadne ho doplňte o iné, štýlovo podobné svietidlá, ako sú nástenné svietidlá či spomenuté bodové osvetlenie. Nebojte sa byť kreatívni, kúpeľňa je predsa rovnako významná miestnosť ako vaša obývačka a reprezentuje vás aj pred vašimi hosťami. Očarte ich dobrým výberom svietidiel.

Reklamný článok