Líčenie: Zbavte sa svojich hriechov!

Please enter banners and links.

Líčenie

Ruku na srdce – určite sa vám už niekedy stal nejaký prehrešok v líčení. Najčastejšie sa netrafíme do správneho odtieňa mejkapu alebo naše nechty nechtiac zdobí olúpaný lak. Poďme si to teda prebrať spolu.

Na začiatku celého líčenia má byť denný krém. Bez neho to jednoducho nepôjde. Chráni vašu pleť, zjemňuje ju, vytvára základnú vrstvu pre nanesenie mejkapu. Ak ho zabudnete niekedy v rannom zhone naniesť na pleť nevadí. No ak denný krém nepožívate dlhodobo riskujete, že sa vám utvoria póry a vyrážky.

A teraz mejkap. Prvý problém nastáva v momente otázky odtieňa. Pýtajte si tester a trošku z neho rozotrite na zápästí. Ak vám nebude sedieť žiaden odtieň vezmite si radšej dva mejkapy. Doma ich zmiešajte spolu. Druhý problém je zbytočné vrstvenie. Mejkap nanášajte radšej v tenkej vrstve. Pri problematickej pleti vám pomôže korektor. A na záver tretím problémom sú fľaky na tvári z nerovnomerného nanesenia. Pomôžte si denným svetlom alebo aspoň silným umelým osvetlením. Dobrou pomôckou je aj zväčšovacie zrkadlo.

Omylom sú v každom prípade zlepené mihalnice. Na riasy sa snažte naniesť čo najmenšie množstvo riasenky. Skúste si na to vyhradiť trošku viac času, aspoň 10 minút. Ak chcete zvýrazniť oči radšej siahnite po ceruzke na oči.

Nepríjemný je aj lak na nechty ktorý sa nielen pri domácich prácach veľmi rýchlo olúpe. Ak viete, že nebudete mať čas na odlakovanie, zvoľte odtieň ktorý nebude nápadný a menšie odprsknutie si nik nevšimne.

Na záver sa núka jedna zásadná otázka: čo mám robiť večer? Odpoveď je veľmi jasná – každý večer sa treba dôkladne odlíčiť. Nech ste už akokoľvek unavená a zaneprázdnená, čas na to musí byť. V opačnom prípade si počkajte na vyrážky alebo vrásky.