Leto v nepoznanom emiráte Ras Al Khaimah

Please enter banners and links.

Spojené arabské emiráty už dávno neznamenajú len rýchlo rozrastajúci a meniaci sa Dubaj, ale do povedomia sa dostávajú aj okolité emiráty. Jedným z nich je aj Ras Al Khaimah, o ktorom sa hovorí, že bude v priebehu pár rokov konkurovať práve obľúbenému Dubaju. Vyberte si preto túto destináciu ešte predtým, ako sa z nej stane turistami vyhľadávané dovolenkové miesto. Prečo by ste mali Ras Al Khaimah navštíviť?

Exotika v Emirátoch

Zabudnite na každoročnú klasiku v európskych dovolenkových letoviskách, kam ste chodili pravidelne! Radšej si tento rok zvoľte pre zmenu exotiku a môžete si byť istí, že rozhodnutie ísť do najsevernejšieho emirátu Ras Al Khaimah neoľutujete. V porovnaní s rušným Abú Dhabí a Dubajom je Ras Al Khaimah pokojnejší, tichší, no zároveň ponúka rovnaký servis, čo sa týka rezortov. Pláže nemajú jedinú chybu, určite oceníte tie súkromné pri hoteloch s krásnym bielym pieskom. Luxusné rezorty v Ras Al Khaimah majú vysokú kvalitu a ponúkajú aj zábavný program počas dňa.

Aktívna dovolenka

Za dovolenku v tejto oblasti si zaplatíte približne od osemsto eur vyššie v záležitosti na počte hviezdičiek a na tom, či sa ubytujete v niektorom zo slávnych reťazcových hotelov. Emirát Ras Al Khaimah má výbornú polohu voči Dubaju, ak vás láka navštíviť aj toto mesto. Dostanete sa tam za menej ako hodinu. Takto neutrpí na pokoji vaša dovolenka, no užijete si aj rušný deň v turisticky nabitom veľkomeste.

Ak na svojej dovolenke máte chuť aj spoznávať kultúru daného miesta, tak potom by ste nemali vynechať Národné múzeum Ras Al Khaimah, kde okrem archeologických pamiatok uvidíte aj históriu tohto regiónu. Aby ste vyplnili poznávací deň, tak hneď vedľa tohto múzea umiestneného v pevnosti, je krásna mešita, kam sa môžete pozrieť. Samozrejme, budete musieť dodržiavať zásady zahaleného tela, vyzutých topánok a u žien pokrytia hlavy. Milovníkov turistiky potešíme faktom, že si môžu urobiť výlet na najvyššiu horu krajiny, Jebel Jais.

Reklamný článok