Leto dá vlasom poriadne zabrať

Please enter banners and links.

žena na pláži

Snom každej ženy je mať krásnu, hustú „hrivu“. Reč je samozrejme o vlasoch. Najlepšie o takých, aké mali v dávnych časoch princezné, ktoré sa o ne láskyplne starali a denne museli po nich kefou prejsť aj stokrát, aby boli nádherne lesklé.

Farbiť až po dovolenke

Veľa z nás robí tú chybu, že pred dovolenkou absolvujeme procedúry v salónoch krásy a zabúdame pritom na fakt, že je to úplne zbytočné. Horúce letné dni a silné lúče slnka sú pre naše telo zaberák. Trpí pokožka, ktorá je zvyčajne ochudobnená o hydratáciu, ale lepšie na tom nie sú ani naše vlasy. Práve tie sú slnku vystavené ako prvé. Svoje si odnesie aj pokožka hlavy, ktorá sa často zvykne tiež spáliť a následne zošúpať.

Pred dovolenkou tak môžete s čistým svedomím vynechať farbenie vlasov, pretože slnko spôsobí iba neželaný efekt. Vlasy ostanú ešte viac poškodené a farba doslova „vyprašivie“. Najmä blond odtiene to majú v lete najťažšie. Farba zvykne ožltnúť a vyzerá potom veľmi neprirodzene. Pomôcť vám môžu prípravky určené na zvýraznenie farby, ale tým ich ešte viac zaťažíte. Prirodzené brunetky leto milujú, pretože u nich slnko pramienky zľahka presvetlí a osvieži tmavú farbu.

Vlasy si zafarbite až „po sezóne“. Nielen že budú vyzerať zdravšie, ale sa aj vyživia a budú krásne lesklé a jemné. Nebudú pôsobiť vysušene. Nezabúdajte na vlasovú kozmetiku určenú práve na farbené a zaťažované vlasy.

Pravidelné zastrihávanie končekov

Podstrihnutie vlasov sa odporúča vykonávať každé tri mesiace. Naša „hriva“ potom pôsobí veľmi zdravo, „vzdušne“ a pestovane. Takáto pravidelná starostlivosť zaručí, že sa vlasy prestanú lámať, štiepiť a dokážu ešte rýchlejšie narásť do vysnívanej dĺžky. Slnečné lúče naše končeky ešte viac vysušujú a tým, že sa nám trú o odev, efekt sa zdvojnásobuje. Najlepšie je preto nosiť dlhé vlasy vzopnuté v uzli alebo drdole.

V lete sa snažme čo najviac vyhýbať fénom, kulmám a žehličkám, ktoré vlasy ešte viac vysušia. Najlepšie, čo pre ne môžeme urobiť, je nechať ich preschnúť voľne. Ak k tomu pridáme výživný hydratačný balzam, výsledok bude badateľný. Vlasy budú zdravé a krásne.

FOTO: pexels.com