Letná výbava vozidla: Čo by vám rozhodne nemalo chýbať?

Please enter banners and links.

Blíži sa dovolenková sezóna, často sa presúvame na kúpaliská, do hôr, ale i do práce a za povinnosťami. Čo by nám počas horúcich dní nemalo vo vozidle chýbať?

 

 

Voda do ostrekovačov

Mušky, prach, špina a rôzne nečistoty nám bránia v dokonalom výhľade na cesty. Aj vy máte pocit, že sú okná i predné sklo počas leta akési chúlostivejšie? Vyhnite sa špinavému oknu a pozerajte na cestu bez akýchkoľvek problémov. Nezabudnite vymeniť vodu v ostrekovačoch za letný variant. Máte chuť na „voňavé“ cestovanie? Skúste tento raz vodu s kvetinovou vôňou alebo sviežou arómou, ktorá vám vyčaruje úsmev na perách za každých okolností.

 

Klimatizácia

 Nevyhnutnosť, ktorá by v dnešnej dobe nemala chýbať v žiadnom vozidle. Netreba to s ňou však preháňať, mali by ste auto ochladzovať len o niekoľko stupňov. Veľké teplotné rozdiely majú za následok šok pre organizmus, ktorý často vedie k podlomenému zdraviu. Vyhnite sa týmto zbytočným komplikáciám a nastavte si teplotu nižšiu o päť až sedem stupňov v porovnaní s vonkajším prostredím.

 

Tienidlá a slnečné clony

 Sú výborným pomocníkom, nielen vo chvíľach, kedy prevážate deti. Aj vašim spolujazdcom dokážu vytvoriť príjemné prostredie v aute a zmeniť vyhriaty voz na miesto, kde je znesiteľná teplota, v prípade, že nemáte klímu. Skúste a uvidíte sami!

 

Detský organizér

 Poznáte to! Ak vozíte deti, nosíte so sebou desiatky nevyhnutností. Fľaše s nápojmi, opaľovací krém, okuliare, mokré servítky, vreckovky, desiatu, ovocie, hračky a mnoho iného. Na umiestnenie týchto drobností vám skvelo poslúži organizér, ktorý sa šikovne upevní o opierku a sedadlo. Už nikdy nebudete mať pocit, že je vo vašom aute neporiadok, sme si istí.

 

Letné pneumatiky

 Nepodceňujte sezónne prezutie! Letné pneumatiky majú celkom iné vlastnosti ako zimné a sú prispôsobené iným poveternostným podmienkam. Ak ich opomeniete, hrozí vám počas dažďa v letných mesiacoch nebezpečný aquaplaning alebo šmyk. Neriskujte a zabezpečte si kvalitné letné pneumatiky, ktoré vás na vašich cestách nesklamú!

 Reklamný článok