Letná dovolenka

Please enter banners and links.

Letné dovolenky nám už pomaly klopú na dvere. Niektorí možno už nejaký ten pobyt v exotickej krajine majú za sebou a niektorí sa práve chystajú. No ak patríte medzi tých z nás, ktorí výber dovolenky nechávajú až na obdobie tesne pred ňou, tak patríte asi medzi väčšinu ľudí.

Takto si totiž vyberajú dovolenky, hlavne mladí ľudia, ktorí sú časovo flexibilní a snažia sa ušetriť alebo naopak ľudia zamestnaný, ktorí nevedia keď budú mať voľno z práce. Last minute dovolenky majú totiž množstvo výhod. A práve vďaka tomu sú tak obľúbené.

Najväčším plusom je nízka cena, hoci niekedy sa ceny first moment vyrovnajú cenám dovoleniek na poslednú chvíľu, ak budete naozaj trpezliví, tak nájdete možno taký pobyt o akom sa vám ani nesnívalo. Napríklad sa môže stať, že sa dostanete letecky do Turecka, Egypta či inde za bežnú cenu zájazdu autobusom do Chorvátska. A to je už niečo.

Ak sa teda chystáte na dovolenku nezabudnite, že sa tam musíte nejako aj dorozumieť. Nie vždy treba ovládať jazyk danej krajiny. Napríklad s angličtinou sa zaobídete na väčšine miest – hlavne priamo v letoviskách. Na bežných trhoch to už bude asi trošku horšie a tu by sa vám zišlo nejaké tlmočenie. Ak teda máte niekoho známeho, kto už v danej krajine bol alebo ovláda daný jazyk, nebojte sa ho spýtať vopred aspoň na pár základných fráz, ktoré by ste mohli využiť.

Vďaka radám ľudí, ktorí jazyk ovládajú, sa vám preklad vašich požiadaviek na predavačov bude robiť oveľa ľahšie ako iba podľa nejakého slovníka. Ale ani ten určite nie je pri ceste do zahraničia na zahodenie.

Ak ste sa rozhodli ísť niekam dokonca na vlastnú päsť, bez cestovnej kancelárie, tak sú jazykové znalosti o to potrebnejšie, pretože nebudete mať možnosť poradiť sa s inými cestujúcimi, či zamestnancami cestovky.

Nech už sa teda chystáte kamkoľvek, tak si hlavne dávajte na seba pozor a snažte sa komunikovať aj s domácimi obyvateľmi, získate tak plno nových zážitkov.

Reklamný článok

FOTO: http://www.freedigitalphotos.net