Láska bez záväzkov

Please enter banners and links.

Náš život je poprepletaný rôznymi putami, vzťahmi a láskou. Ak už narazíme na niekoho, kto nás miluje a my milujeme jeho, začneme uvažovať nad tým ,že by bolo dobré toto puto upevniť alebo prejsť na inú kapitolu života , tam kde nebudeme už ja a on ale my a to doslova. Svadba je niečo špekulatívne, to čo sa neustále rieši. Svadba je niečo, čo si niektorí ľudia pripúšťajú, iný sú zase jej stálymi odporcami.

 

 

Žiadne záväzky

Dnešná doba je taká, že mladí ľudia považujú manželstvo za niečo zbytočné a preceňované. Do tohto záväzku sa nepúšťajú preto, lebo ich pohľad na to je taký, že ak niekoho milujem , nepotrebujem si to dokazovať pred niekým a na papieri. Záväzky si vytvárajú sami, svojím postojom ku vzťahu a svadbu nepovažujú za niečo, čo by ich lásku posilnilo. Alebo ich k odmietaniu manželského zväzku vedú financie a náklady na svadbu, čo dnes nie je ničím nezvyčajným.

 

Takzvaný rituál

Niektoré páry sa poznajú skutočne málo, no napriek tomu berú svadbu ako rituál a berú sa skutočne po krátkom čase už len z princípu . Dôvodom bývajú rozvody ktoré často krát vyplývajú z nedorozumení a rozdielnych postojov nehovoriac o tom že zobrať sa len na základe nečakaného potomstva, aby to okolie „prekuslo“ je asi najväčší omyl.

 

Beriem si ťa pretože chcem…

Našťastie sú aj páry, ktoré berú svadbu ako sľub vernosti a nesenie spoločného mena berú ako výzvu. Do tejto skupiny patria páry ktoré sa neberú z dôvodov ale berú sa preto, lebo napriek tomu že je manželstvo niekedy poriadna fuška, stojí za to,  to s dotyčnou osobou risknúť. Je skutočným šťastím mať po svojom boku niekoho, po ktorého boku si vieme predstaviť zostarnúť. Niekoho, kto aj keď nás vidí v naozaj hroznom stave, povie nám, že sme jeho žena, ktorá pre neho bude stále najkrajšia a niekoho, kto pri nás bude stáť aj v tom najhoršom, pretože sme jeho súčasť.

Možno to bude znieť trochu presladene, no nepoznám ženu, ktorá by si vo svojom živote aspoň raz nepredstavila, aké by to bolo,  mať na sebe snehobiele svadobné šaty a povedať áno mužovi, s ktorým si vie predstaviť svoju budúcnosť. Či už sme mali v živote na lásku šťastie alebo nie, v kútiku duše túžime po tom byť milované niekým, kto nám je ochotný zniesť aj modré z neba.

Napísala: Lucia Šariková

FOTO: freedigitalphotos.net