Ľadová rozprávka – svadba v zime

Please enter banners and links.

imagesChystáte sa práve v nadchádzajúcom zimnom období povedať si svoje „Áno“? Uzavrieť manželský zväzok v tento čas je pre mnohé ženy veľkou romantikou. Na druhej strane chce aj dostatok odvahy. Pretože zväčša sú to práve dámy, ktoré chcú mať svoj vysnený deň úplne dokonalý a pripravený do najmenších detailov. V zime sa to plánuje o niečo ťažšie, nakoľko počasie je ďaleko viac nevyspytateľnejšie ako v lete. Odhadnúť, či a v ktorú hodinu začne pršať alebo vás postihne snehová metelica, je takmer nemožné.

Aj napriek týmto nepriazňam svadba v zime môže byť veľmi originálna až priam okúzľujúca. Už len z toho dôvodu, že to nie je také bežné a všetci sa chcú sobášiť v lete. Ponúkame zopár dôvodov, prečo využiť jednu zimnú sobotu práve na svadobný obrad a hostinu.

 

Krásne fotografie

download

Ak bude zem pod bielou pokrievkou, tak sa určite bude každá žena cítiť  na zasneženej lúke ako popoluška. To si treba nechať. K tomu ak bude príjemne hriať slniečko, šikovný fotograf a fotky budú neodolateľné. Nepotrebujete vymýšľať žiadny iný vonkajší interiér alebo exteriér. Stačí vám voľné zasnežené priestranstvo, kaštieľ alebo jednoducho vybehnete pár krokov do lesa. Prehýbajúce sa konáre od nánosov snehu sú úplne top. Ak by vám aj nevyšlo slnečné počasie, nevadí. Stačí, ak nebude fúkať. Veľké snehové vločky zachytené na fotke majú tiež svoje čaro.

 

images (1)Rozprávkové šaty

Aj v tomto prípade sa vám ponúka na výber niekoľko originálnych možností. A tuctová určite nebudete. V zime budete určite potrebovať nejakú pokrievku na ramená. Momentálne je absolútne trendy kožušina. Ideálny doplnok k šatám. Pôsobí naozaj honosne a luxusne. Ak je na vás kožušinový kabátik príliš, skúste pelerínu. Prípadne zaaplikujte kožušinu len ako doplnok, napríklad na konce dlhých rukávov. Krásne vynikne, ak budú rukávy z čipky. Táto kombinácia je túto sezónu priam žiadaná. Efektným detailom môžu byť aj plecia ozdobené jemnými perličkami a kamienkami. K čipke a kožušine je to perfektný detail. Na zimu ako stvorený. Na šaty neodmysliteľne patrí tyl. V tomto prípade ním nemusíte vôbec šetriť. Budete sa v ňom na snehu priam vznášať.

 

Farebná výzdoba

Pokojne môžete pri ladení farieb popustiť uzdu svojej fantázii. Zima si pýta pestrosť. Takže nemusíte sa striktne pridržiavať jemných pastelových farieb. Pokojne laďte odtiene sýtej zelenej alebo červenej. Ak chcete držať krok s módou, tak potom si svadobné stoly a kvetiny vyzdobte v bordových, modrých či telových farbách. Samozrejme jednoduché detaily spestrite v zlatých metalických odtieňoch. Smelo na stoly môžete použiť aj vločky či ihličnaté vetvičky. Bude to tematické. Ako malú pozornosť pre hostí môžete zvoliť medovníček, zvonček alebo kvalitné pálené, ktoré na začiatok príjemne zahreje. Všetko je povolené.

Posledná rada na záver. Dôležité je nestresovať sa a deň si užiť. Nebojte sa improvizovať, ak by niečo nešlo podľa plánu. Aspoň budete mať na čo po rokoch spomínať.

FOTO: google.com