Kvalitné interiérové dvere vám poskytnú mnoho bonusov

Please enter banners and links.

Získajte potrebné súkromie, zvukovú a tepelnú izoláciu, ale aj štýlový doplnok domácnosti, na ktorý budete pyšní rovnako ako na značkový nábytok. Interiérové dvere už dávno nie sú len kus dreva zavesený na zárubni. Efektne nimi oddelíme jeden priestor od druhého alebo získame viac svetla tam, kde chýbajú okná. Preto je dôležité vybrať si interiérové dvere správne.

Dvere pre súkromné i komerčné využitie

Je rozdiel vyberať interiérové dvere do domácnosti a do priestoru, kde si kľučky podáva množstvo ľudí. V komerčných priestoroch sa na kvalitu dverí kladie obzvlášť veľký dôraz, pretože dvere musia byť schopné zvládať aj vyššiu záťaž. Tu už nejde len o manipuláciu s kľučkami, ale takisto o odolnosť materiálu voči mechanickému poškodeniu. Do kancelárskych priestorov sú preto vhodnejšie laminátové alebo moderné celosklenené dvere, ktoré upútajú okrem sviežeho dizajnu aj jednoduchou údržbou. Špeciálnu kategóriu tvoria bezpečnostné protipožiarne dvere, ktoré sú schopné ochrániť náš majetok alebo dôležité dokumenty aspoň na ten čas, kým nedorazia hasiči a pažravé plamene neuhasia. Pýtate sa, či vám celosklenené dvere doprajú toľko súkromia ako klasické dvere s výplňou? Zvuková izolácia týchto dverí je na podobnej úrovni, a čo sa týka dizajnu dverí, môžu byť vybavené aj nepriehľadným sklom.

Do domácností, ktoré si prajú ušetriť, sú vhodné ľahké fóliované interiérové dvere, ktoré pútajú najmä z ekonomického hľadiska. Ak sa však v domácnosti vyskytujú malé deti alebo domáce zvieratá, je lepšie zvážiť nákup odolnejších laminátových dverí, na ktorých nevidno každý škrabanec a ktoré sú takmer na nerozoznanie od masívnych drevených dverí. Vo svete dverí si tiež môžete vyberať z rozmanitých typov. Klasické jednokrídlové dvere, dvojkrídlové, francúzske dvere, posuvné dvere – váš výber závisí od priestorových možností interiéru.

Dizajn interiérových dverí

Pri výbere interiérových dverí si najskôr položte niekoľko otázok. Do akej miery sa majú vaše dvere postarať o zvukovú či tepelnú izoláciu? Sklenené výplne v dverách sú stále veľmi moderné a môžete vďaka nim pracovať so svetlom v priestore alebo so súkromím. Akú veľkosť dverí potrebujete? Aké máte nároky na ich pevnosť a životnosť? Ako budú dvere zasahovať do priestoru (ľavé dvere, pravé dvere, posuvné dvere…)? Prajete si s novými dverami zakúpiť aj modernú zárubňu? Predajňa Lupacentrum v Špačinciach pri Trnave vám pomôže nájsť vhodné interiérové dvere do akéhokoľvek priestoru a tak, aby ste sa okrem ich praktickej funkcie tešili aj z ich dizajnu. Každé dvere sú odrazom vkusu svojho majiteľa.