Ktoré európske metropoly lákajú turistov najviac?

Please enter banners and links.

V Európe sa nachádza množstvo fascinujúcich turistických centier, ktoré priťahujú turistov z celého sveta. Keď sa spojí zaujímavá história, kultúra, architektúra a podmanivá gastronómia, výsledkom nemôže byť nič iné ako nezabudnuteľné zážitky z dovoleniek. Vycestujte aj vy na poznávací zájazd do niektorej z európskych metropol.

Mesto svetiel – Paríž

Paríž je romantické miesto najmä pre páry. Počas poznávacieho zájazdu v Paríži môžete obdivovať Eiffelovu vežu alebo vystúpiť na jej vrchol a odtiaľ si užiť nádherné výhľady. Môžete sa prechádzať po bulvároch alebo navštíviť slávne múzeá. Jedným z nich je aj Louvre, ktorý je domovom diel svetoznámych umelcov. Prezrite si známu budovu Opery Garnier, gotickú katedrálu Notre-Dame, Montmartre či baziliku Sacré-Coeur. navštívte Versailles a všetky vychýrené štvrte. Môžete si byť istí, že Paríž sa vám vryje hlboko do spomienok najmä vďaka večerným potulkám mestom či plavbe po Seine.

Pokladnica histórie – Rím

Kto by nechcel na vlastné oči vidieť staroveké rímske pamiatky? Amfiteáter, kde sa kedysi odohrávali gladiátorské zápasy či divadelné predstavenia (Koloseum), historické centrum Ríma s antickými pamiatkami Fórum Romanum a Vatikán s Bazilikou svätého Petra lákajú turistov z celého sveta, i tých neveriacich. Poznávací zájazd do Ríma sa nedá predstaviť bez návštevy Panteónu alebo Fontány di Trevi. Okrem toho si môžete vychutnať autentickú taliansku kuchyňu v malých reštauráciách a kaviarňach a nasávať plnými dúškami okolitú atmosféru.

Architektonický skvost – Barcelona

Barcelona je mesto, kde vás očarí najmä moderné umenie a architektúra. Dielo Antonia Gaudího Sagrada Família je v Barcelone nevyhnutnou zastávkou. Bazilika kombinuje gotické a modernistické prvky a je symbolom mesta. Park Güell je ohromujúci tiež, potešte sa hrou farieb na mozaikách a okolitou prírodou. Bulvár La Rambla je plný obchodov a pouličných umelcov, jeho ruch strhne aj vás. Mesto ponúka aj nádherné pláže a živú nočnú scénu.

Stretnutie tradičného a moderného – Londýn

Ocitnúť sa v Londýne a nenavštíviť Buckingham Palace, Tower Bridge a British Museum by bol hriech. Katedrála Westminster Abbey je miestom mnohých korunovačných slávností, nechajte sa očariť jej gotickými črtami. Obrovské koleso na Temži vám umožní získať jedinečné zábery Londýna a spomienky na celý život. A to je iba časť z jeho ikonických turistických atrakcií. Londýn je aj domovom rozmanitých kultúr a odnesiete si odtiaľto plno gastronomických zážitkov.

Zlaté mesto – Praha

Praha je považovaná za jedno z najkrajších historických miest v Európe. Hradčany s Pražským hradom, Karlovým mostom a Staromestským námestím s orlojom vás prenesú do minulosti. Nájdete tu množstvo romantických zákutí, kde budete vedieť sedieť a kochať sa celé hodiny. Bez ohľadu na to, či ste nadšení cestovatelia, romantici, milovníci histórie alebo gurmáni, každé z týchto miest vás ohúri. Najlepšie sa však spoznávajú so sprievodcom, ktorý vás počas poznávacieho zájazdu prevedie po všetkých významných miestach a oboznámi vás s kultúrou i históriou danej krajiny.