Ktoré dovolenkové destinácie patria u Slovákov medzi najobľúbenejšie?

Please enter banners and links.

Nájsť dovolenku, ktorá bude cenovo dostupná a pre našinca aj zaujímavá, nie je dnes už ničím ťažkým. Rôzne európske destinácie ponúkajú benefity a možnosti, ktoré splnia očakávania každého dovolenkára. A ešte k tomu za dobrý peniaz. Ak kupujete dovolenku na poslednú chvíľu alebo v dostatočnom predstihu, môžete výrazne ušetriť. Lacná dovolenka sa dá jednoducho naplánovať. Kam sa v lete vyberajú Slováci najčastejšie a prečo?

 

Bulharsko

Bulharsko je mimoriadne obľúbená destinácia, ktorá patrí medzi najlacnejšie prímorské letoviská v Európe. Primorsko, Nesebar, Zlaté piesky i Slnečné pobrežie sú populárnymi miestami, kam sa každoročne vydávajú tisíce turistov. Lákajú ich priezračné pláže, nádherná, nedotknutá príroda, skvelá kuchyňa a množstvo historických atrakcií. Stavte tento rok na krásy tejto krajiny, budete príjemne potešení kvalitou služieb a príjemnými domácimi.

 

Chorvátsko

Dobro došli – veta, ktorú pozná asi každý. Znamená privítanie v chorvátštine a pre našinca je táto veta symbolom začiatku skvelých prázdnin či výletu. Chorvátsko je považované za „slovenské more“ a pre mnohých je cieľovou destináciou každé leto. Môže za to relatívna blízkosť Chorvátska nielen vzdialenosťou ale i mentalitou a náturou. O dobrom jedle a pití ani nehovoriac. Vyberte si z množstva výhodných a cenovo dostupných zájazdov Cestovnej kancelárie Solvex.

 

Taliansko

„Perla stredomoria“ s neopakovateľnou atmosférou, ktorá láka mnohých turistov z celého sveta nielen kvôli možnosti kúpania pri mori na slnkom zaliatych plážach. Taliansko je krajinou s úžasným koloritom a gastronómiou, ktorá patrí medzi najobľúbenejšie na svete. Ak ste v Taliansku už boli, veľmi dobre viete, o čom je reč, však? Fantastickí ľudia, veľa smiechu, neskutočné jedlo a tie vína! Jednoducho – la dolce vita!

 

Turecko

 Dovolenka v Turecku by sa sa dala zhrnúť do jednej výstižnej vety – exkluzívny zážitok so všetkým, čo k nemu patrí. Od krásnych pláží cez luxusné hotelové rezorty až po skvelé jedlo, ktoré si pri all inclusive pobytoch pochvaľujú všetci, čo krajinu polmesiaca navštívili. Turecko je dostupným rajom, ktorý si vďaka lacným dovolenkám a cenovo výhodným zájazdom môže dopriať naozaj každý. A že sa Turecko oplatí zažiť na vlastnej koži!

 

Grécko

Táto krajina je obľúbenou destináciou slovenských výletníkov najmä kvôli histórii, ktorá na vás dýcha na každom kroku. Báje a mytológie sa akoby preniesli do súčasnosti, do malebných uličiek, na útesy, medzi mušle i do zlatistého piesku. Grécke ostrovy ponúkajú veľa. Skvelé podmienky na kúpanie i slnenie, rušný nočný život, aj spoznávanie prírodných či historických krás. Na svoje si prídu aj mlsné jazýčky – grécka kuchyňa je naozaj renomovaná a poteší nejedného kulinárskeho fajnšmekra.

 

Dubaj

 Destinácia, ktorú Slováci obľubujú najmä v zimných mesiacoch. Vtedy sú zájazdy najvýhodnejšie a môžu si ich dovoliť naozaj aj menej solventní klienti. Dubaj ponúka najmä nakupovanie v gigantických nákupných centrách, kúpanie doslova v centre mesta i prepych, kam sa len pozriete. V Dubaji nájdete tie najokázalejšie hotely, reštaurácie, bary i kluby. Najlepšie je vydať sa tým smerom s partiou priateľov. Tak čo, už ste si vybrali svoj zájazd na sezónu 2018?

FOTO: pexels.com