Krv pre krásu – Dracula terapia

Please enter banners and links.

Vraví sa, že pre krásu sa trpí. Ak sa pozrieme na názov najhorúcejšej novinky vo svete omladzovania tzv. Dracula terapiu, tak si môžeme myslieť, že aj táto procedúra bude bolestivá. No nie je to celkom tak.

Dracula terapia je novinkou vo svete kozmetiky a ide vlastne o omladenie vlastnou krvou. Znie to možno hrozivo, ale efekt takejto terapie je zaručený. Princípom tejto metódy omladzovania je spomalenie starnutia pleti prirodzene – pomocou informácií zapísaných vo vlastnej krvi.

Medicínsky správne sa označuje táto procedúra ako S3 terapia prípadne PRP terapia. Ide v podstate o sérum z vlastnej krvi obohatené o krvné doštičky. Príprava nie je ani zďaleka taká bolestivá ako by sa mohlo zdať. Lekár jednoducho odoberie malé množstvo krvi, v centrifúge oddelí plazmu s doštičkami od buniek a následne do plazmy pridá DNA aktivátor. Navyše je možné pridať do séra i vitamíny, a tak ešte vylepšiť výsledok. Potom už nasleduje len aplikácia pacientovi. Tá sa robí pomocou 2mm vpichov alebo sa dá plazma rovno pod vrásku ako každý iný výplňový materiál.

Účinky tejto terapie sú skvelé, pleť sa vypne, rozjasní a vrásky sa vyhladia. Pozitívom je aj dlhodobý účinok – vďaka DNA aktivátoru je efekt viditeľný až 6 mesiacov. PRP sa už dlho používa i v medicíne, čo už samo o sebe hovorí o pozitívnych účinkoch. Používa sa hlavne na urýchlenie hojenia rán.

A v čom je tajomstvo tejto skrášľujúcej procedúry? Je to v zložení krvnej plazmy. Tá totiž obsahuje množstvo rastových faktorov a proteínov, ktoré regenerujú pokožku, podporujú a urýchľujú hojenie.

Okrem celkového omladenia a vyhladenia vrások sa Dracula terapia dá využiť i na vyrovnávanie vpadnutých jaziev, ktoré ostávajú mnohým ľuďom dlhé roky hlavne po silnom akné. Mnohým ženám, ktoré majú problémy so striami, môže Dracula terapia tiež veľmi pomôcť.

Ak teda existuje prirodzený spôsob ako sa omladiť a vylepšiť naše nedostatky, tak prečo by sme si, milé dámy, do tela dávali cudzie či syntetické látky?